sim
andre praca
Wiadomości Miasto Koło Wiosenny złaz ZHP

Wiosenny złaz ZHP

22-05-2013 13:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,965 | Komentarzy: 0

W miniony weekend odbył się dwudniowy, wiosenny złaz hufca Koło, przybyło ok. 150 harcerzy i zuchów z Koła, Kłodawy, Przedcza, Łubianki. Drużyny stacjonowały w Zespole Szkół nr 1 w Kole.
Wiosenny złaz ZHP
Foto:
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Najważniejszą część spotkania stanowił uroczysty apel wieczorny pod ratuszem, przy tablicy upamiętniającej Papieża Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Koła. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze ze względu na rocznicę urodzin Papieża Polaka. O odpowiedzialności za własne czyny, życiowe wybory i niepodążaniu za złymi przykładami mówił ksiądz prałat Janusz Ogrodowczyk. Apel zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół. Przez resztę wieczoru uczestnikom złazu zaproponowano wspólne zabawy na „Orliku” i dyskotekę z grillem. Kolejnego dnia obecni przybyli na cmentarz, gdzie w ramach biegu patrolowego odnajdywali groby instruktorów pochowanych na kolskiej nekropolii. Po zwiedzeniu miasta i obejrzeniu panoramy z wieży widokowej ratusza, przyszedł czas na uroczysty apel kończący złaz.

Dyrektor gościnnej placówki przyznał, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wiosenne złazy zawsze mogą się odbywać na bazie ZS nr 1 w Kole.

UM KOŁO
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!