sim
materace
Wiadomości Powiat Kolski Wszystko o samorządzie

Wszystko o samorządzie

14-06-2013 10:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,917 | Komentarzy: 0


Finałowy etap XX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanego przez Towarzystwo Samorządowe odbył się dziś w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Uczestniczyło w nim 54 uczniów, a do finału doszło 8. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z naszego regionu - Kacper Krotecki z Gimnazjum w Strzałkowie oraz Klaudia Jaroszewska z Gimnazjum w Grzegorzewie.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu samorządu terytorialnego i lokalnej demokracji, organizacji pozarządowych, kontekstu europejskiego samorządu. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Kafka z Gimnazjum z Wyrzysk, drugie Jakub Rzepka z Gimnazjum w Pępowie, ,a trzecie Cezary Linowski z Lubonia.

- Laureaci naszych konkursów są dziś radnymi, przewodniczącymi rad i to bardzo cieszy. Należy jednak pamiętać, że nie byłoby takiej Polski jak dziś gdyby nie 1989 rok i pierwsze wolne wybory – powiedział Ireneusz Niewiarowski, senator, prezes TS.

Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej, odwołuje się do idei budowania społeczeństwa obywatelskiego, aktywnie upowszechniając podstawową wiedzę o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. Łączna liczba uczestników dwudziestu edycji konkursu to 44 800 uczniów ze 130 szkół.

Biuro Prasowe Senatora Ireneusza Niewiarowskiego
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!