sim
geberit produkcja
Wiadomości Sport Podsumowanie sezonu- wywiad

Podsumowanie sezonu- wywiad

04-07-2013 10:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,917 | Komentarzy: 0


Z rzecznikiem prasowym Olimpii Koło i czołowym piłkarzem Jarosławem Kawką, rozmowę przeprowadził Michał Chojnacki.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
–Panie Jarku, czas podsumować minioną rundę. Przed rozgrywkami mówił pan, ze celem jest zajęcie miejsca w pierwszej ósemce tabeli. Pomylił się pan o jedno miejsce bowiem zajęliście dziewiątą lokatę. Jak to wytłumaczyć, ze na wyjazdach graliście lepiej niż u siebie. Co było przyczyną tych porażek w domu?

– Trudno to w racjonalny sposób wytłumaczyć. Od momentu wyremontowania płyty głównej nie możemy się wstrzelić pomimo świetnych sytuacji podbramkowych. Pamiętam czasy kiedy to ligowi rywale modlili się ażeby, wyjechać z Koła z jak najmniejszym bagażem straconych bramek. Nasz stadion był twierdzą nie do zdobycia, a wywiezienie choćby punkty z Koła graniczyło z cudem. I o takiej Olimpii marzę w kolejnym sezonie, ażeby naszym rywalom na samą myśl przyjazdu do Koła kolana robiły się miękkie.

– Zastanawiające jest, że linia obrony była zawsze silną bronią Olimpii, a teraz zanotowaliście aż 14 porażek, 13 zwycięstw i 3 remisy. Jak to wytłumaczyć?

– W większości przypadków były to proste indywidualne błędy w szczególności zauważalne w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie tych błędów było już bardzo mało dlatego też liczba porażek zmalała.

–Wprowadziliście do zespołu mniej znanych zawodników, jak oni się spisali?

–Myślę, że w tej rundzie wszyscy zagrali na bardzo dobrym poziomie i wszyscy zasłużyli na słowa uznania.

–Gołym okiem widać, że skuteczność jest bardzo słaba. Jeśli zawodnik z 3 metrów nie trafia do pustej bramki, to o czymś świadczy?

–Tym się różnimy od zespołów z góry tabeli. Gdybyśmy wykorzystali chociażby 50% stworzonych przez nas sytuacji na pewno bylibyśmy w pierwszej trójce ligowej tabeli.

–Wydaje się, że brakuje takiego bombardiera jakim był Pan 2-3 lata temu. Gdzie podział się ten Kawka?

– Wytłumaczenie jest krótkie. Panie Michale 2-3 lata temu byłem 2-3 lata młodszy i 2-3 lata temu do pracy chodziłem na 7:00. Obecnie na nogach jestem od godziny 4:00. Niestety organizmu się nie oszuka, a przy tym systemie pracy nie ma szans na szybką regenerację.

–Silnym punktem jest Piotrek Marańda, który jest szybki jak błyskawica i wie co z piłką zrobić. Czy podziela Pan moje zdanie?

–Tak oczywiście, Piotrek jak jest jednym z kluczowych piłkarzy kolskiej Olimpii, a jego szybkość daje mu łatwość stwarzania sytuacji podbramkowych. Ponadto jest osobą bardzo sumienną i ambitną i ciężko byłoby mi znaleźć drugiego takiego zawodnika, który w środku tygodnia zdecydowałby się na przerwę w wykładach i przyjazd z Poznania na trening do Koła.

–Jak spędzicie wakacje. Czas szybko leci, a rozgrywki rozpoczynają się już w sierpniu.

–Wakacje w tym roku dla nas są bardzo krótkie i trwają zaledwie dwa tygodnie. Już za tydzień rozpoczynamy przygotowania do sezonu 2013/2014, a ligę rozpoczynamy 10 sierpnia także bardzo, bardzo szybko.

–Niech się pan podzieli z czytelnikami wiadomościami z pierwszej ręki. Jest Pan przecież członkiem OZPN w Koninie.

–W tym roku następuje reorganizacja na szczeblu II ligi. Już po tym sezonie zostanie tylko jedna grupa, a nie jak do tej pory dwie . Dlatego z każdej grupy spadnie najprawdopodobniej aż 10 drużyn. Spowoduje to spadek większej liczby drużyn w III lidze i właśnie od zespołów III ligowych, które mogą teoretycznie spaść do naszej grupy IV ligi będzie zależało ile drużyn spadnie z IV ligi. Jednak żeby było ciekawiej już w sezonie 2014/2015 planowana jedna grupa wielkopolska IV ligi , czyli w IV lidze pozostanie zaledwie 16 drużyn, a nie jak do tej pory 32. Ale to wszystko to tylko plany, a w tym momencie najważniejszy jest dla nas sezon 2013/2014.

–Czego Panu i klubowi życzyć w nowej rundzie tego roku?

–Zaprezentowania się naszej drużyny na podobnym poziomie jak w tym uważam udanym dla nas sezonie i zajęcia podobnego miejsca w końcowej klasyfikacji. Samych zwycięstw na własnym boisku, ażeby kolski obiekt stał się ponownie twierdzą nie do zdobycia dla drużyn przyjezdnych, a kibice po każdym meczu wychodzili nasyceni piękną i widowiskową grą swojej kochanej Olimpii.

–Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

– Oby tak się stało.Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!