sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Odwiedził kolegę w pracy... i ukradł telefon

Odwiedził kolegę w pracy... i ukradł telefon

22-04-2010 07:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,008 | Komentarzy: 0


Wczoraj po południu kłodawscy policjanci zatrzymali 25 letniego mieszkańca tej miejscowości, który przy okazji odwiedzin w miejscu pracy swojego znajomego, ukradł mu warty 350 zł. telefon komórkowy. Przy tej okazji złodziejaszek odpowie za jeszcze inne grzeszki, które ma na swoim koncie.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Wczoraj między godzinami 16.00 a 17.00 z myjni samochodowej przy ul. Toruńskiej w Kłodawie zniknął warty 350 zł. telefon komórkowy jednego pracowników. Kiedy właściciel aparatu odkrył jego brak natychmiast powiadomił policję. Kłodawscy kryminalni zbierając informację o osobach odwiedzających w tym czasie myjnię, szczególnie zainteresowali się 25 latkiem, który miał już na swoim koncie podobne przestępstwa.

Niespełna godzinę później okazało się, że typowanie było trafne. Najpierw złożono wizytę w jego domu, niestety bez efektu, rozpoczęto więc poszukiwania na mieście. Kilkanaście minut przed godziną 18.00 złodziejaszek był już w rękach policjantów, skradziony telefon miał przy sobie, urządzenie wróciło do właściciela. W tym przypadku okazało się, że dla złodzieja koleżeństwo nie ma żadnego znaczenia z pozoru towarzyska wizyta zakończyła się kradzieżą, pewnie znajomość też się zakończy.

Zatrzymany 25 latek wzbogacił swoje konto o kolejne przestępstwo. Dziś oprócz zarzutu kradzieży, kłodawianin usłyszy jeszcze dodatkowo kilka zarzutów w innych sprawach, między innymi oszustw jakich dopuścił się w na początku zeszłego roku. Jeden z operatorów telefonii komórkowej zawiadomił, że w ciągu kilku pierwszych miesięcy 2009 r. nie mając zamiaru wywiązać się z zawartych zobowiązań 25 latek podpisał 3 umowy oświadczenie usług, pobrał za symboliczną złotówkę 3 telefony, każdy warty ponad 1,5 tys. zł., po czym aparaty sprzedał a płatności oczywiście świadomie nie realizował.

Kłodawscy policjanci przypuszczają, że to jeszcze nie koniec listy oszustw jakich się dopuścił. Prawdopodobnie w podobny sposób oszukał dwóch innych operatorów komórkowych, a także jedną z sieci telewizji satelitarnej.

PONADTO:

Na powiatowych drogach było spokojnie, policjanci zabezpieczali miejsca 2 kolizji. Udaremniono, także jazdę dwom miłośnikom kierowania rowerem po alkoholu, około godz. 14.40 na ul. Poniatowskiego w Kole zatrzymano 54 latka - jego wynik to 1,54 promila. Niespełna dwie godziny później na ul. Słowackiego w ręce mundurowych wpadł 61 mężczyzna, w jego przypadku alkotest pokazał 0,85 promila.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!