sim
materace
Wiadomości Na sygnale Plaga nietrzeźwych kierowców

Plaga nietrzeźwych kierowców

29-07-2013 12:58 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,117 | Komentarzy: 0

W ciągu 72 godzin policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali na drogach powiatu kolskiego 20 nietrzeźwych kierowców. Większość zatrzymanych uczestników ruchu drogowego stanowili pijani rowerzyści, jednakże za kierownicę aut wsiadają coraz częściej osoby, którym już wcześniej prawo jazdy zostało zatrzymane i posiadają aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.
Plaga nietrzeźwych kierowców
Foto:
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Mundurowi zatrzymują kierowców na tzw. „podwójnym gazie” codziennie, jednakże w miniony lipcowy weekend liczba nietrzeźwych była rekordowa. Funkcjonariusze zatrzymali czterech pijanych kierowców samochodów osobowych, szesnastu nietrzeźwych rowerzystów oraz dwóch kierowców aut i dwóch rowerzystów którzy byli trzeźwi, ale posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, zdecydowana większość kierowała mając w organizmie ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W siedmiu przypadkach urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazywało ponad 1,5 promila, a rekordziści „wydmuchali” ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali między innymi sprawcę kolizji w miejscowości Borki – 29-latka, który kierował samochodem osobowym Mini Cooper będąc pod działaniem alkoholu z wynikiem 1,2 promila.

Jednakże najbardziej pijani byli rowerzyści, którzy jeździli po drogach gminy Olszówka. 60-letni mężczyzna i jego 52-letni kolega mieli oboje po 2,7 promila alkoholu w organizmie.

W Kole mundurowi zatrzymali 20-letniego mężczyznę jadącego samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento. Mieszkaniec gminy Olszówka był trzeźwy, jednakże nie okazał kontrolującym go policjantom prawa jazdy. Okazało się, że kierował autem pomimo sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

W Pomarzanach Fabrycznych 58-letni rowerzysta jechał po drodze publicznej mimo 1,4 promila w organizmie i zakazu kierowania rowerami do 2017 roku.

Miło nie będzie wspominał przejażdżki rowerowej również 18-letni mieszkaniec Koła, który kierował pod wpływem alkoholu na ul. Sienkiewicza w Kole o godz. 4 rano. Mężczyzna w dniu swoich osiemnastych urodzin „wydmuchał” ponad 1,7 promila.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a odpowiedzialność za to przestępstwo opisana jest w art. 178a kodeksu karnego.
Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!