sim

Wiadomości Miasto Koło Zintegrowany Informator Pacjenta?

Zintegrowany Informator Pacjenta?

26-08-2013 08:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,151 | Komentarzy: 0


Uprzejmie informujemy wszystkich dorosłych mieszkańców powiatu kolskiego o możliwości założenia indywidualnego konta Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Konto w ZIP to łatwy, szybki, wygodny i bezpieczny dostęp do ważnych informacji o Państwa leczeniu. Aby mieć wgląd w informacje o swoim leczeniu wystarczy zarejestrować się w systemie ZIP.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych założeniem indywidualnego konta w systemie ZIP z dowodem osobistym lub paszportem do Starostwa Powiatowego w Kole przy ulicy Sienkiewicza 21/23 w dniach 27-28 sierpnia 2013 roku w godzinach od 9ºº do 15ºº, III piętro, pokój 302, aby uzyskać fachową pomoc w dostępie do swojego konta ZIP (hasło i login).

Czym jest Zintegrowany Informator Pacjenta, jakie możliwości oferuje, i czy jest bezpieczny?
- Dzięki ZIP pacjenci będą mieli m.in. dostęp do historii swojego leczenia. Będą mogli sprawdzić przez internet, z jakich świadczeń korzystali, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt.
- Pacjenci, jeszcze zanim wybiorą się do lekarza, będą mogli sprawdzić, czy posiadają uprawnienie do świadczeń. ZIP ma mieć także dodatkowe funkcje, takie jak ocena świadczeniodawcy, np. ankiety, które pacjenci mogliby wypełniać po pobycie w szpitalu.
- W ZIP będzie można sprawdzić uprawnienia do świadczeń, informacje o zrealizowanych receptach refundowanych, długość kolejek oczekujących do lekarzy (na podstawie danych NFZ), deklaracje Podstawowej Opieki Zdrowotnej, realizację wniosków ortopedycznych oraz leczenie uzdrowiskowe. Pacjenci zyskają też dostęp do wyszukiwarki przychodni i lekarzy mających kontrakty z NFZ.
- System jest bezpłatny, intuicyjny i prosty w obsłudze – przynajmniej tak zapewnia szefowa NFZ Agnieszka Pachciarz.
- ZIP powstawał we współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Ma to zagwarantować użytkownikom bezpieczeństwo. Dane zawarte w ZIP nie będą zawierały informacji mogących zidentyfikować pacjenta (imię, nazwisko, adres i PESEL) przez osoby nieuprawnione. Pacjent będzie identyfikowany za pomocą specjalnego numeru i hasła, na podstawie którego otrzyma dostęp do informacji.
- Obecna wersja stanowi bazę do rozwoju platformy. Portal ZIP ma być rozbudowywany. Znajdą się na nim także m.in. informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą.
- ZIP może również posłużyć lekarzom np. do przeglądania historii chorób pacjenta. Sposób leczenia sprzed wielu miesięcy może pomóc postawić diagnozę w sytuacji, gdy chory lub jego rodzina nie będą pamiętali, o wcześniejszych dolegliwościach, czy przyjmowanych lekach.
- ZIP ma być skutecznym narzędziem do wykrywania nadużyć świadczeniodawców w rozliczeniach z płatnikiem, pacjent z łatwością bowiem stwierdzi, gdzie był, a gdzie nie był leczony.

Towarzystwo Samorządowe w Kole

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!