sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Kwiatek z Atlantyckiej łączki

Kwiatek z Atlantyckiej łączki

01-09-2013 11:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,509 | Komentarzy: 0


Michał! Chodzisz po Kolskiej Starówce i tego nie widzisz. Weź aparat i zrób zdjęcie – zaczął mi opowiadać kolega z lat szkolnych, Jerzy Ż. O co ci chodzi, Jurek? – zapytałem. - Jest to kuriozum, które należy nagłośnić – i zaczął mi opowiadać: Na obecnej ulicy im. Adama Mickiewicza na wprost Urzędu Miasta wisi tabliczka z numerem domu 19 i napisem: Ulica Marsz. Rokossowskiego!
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Młodemu pokoleniu nazwisko to nic nie mówi. Warto więc przypomnieć, że kilkadziesiąt lat temu, faktycznie nosiła imię Marsz. Rokossowskiego (podobno był synem polskiego kolejarza), a de facto był Marszałkiem z nadania byłego ZSRR). Wydaje się to trochę dziwne, że naprzeciwko UM jest ulica Rokossowskiego i żaden z urzędników tego nie zauważył.

Z drugiej strony budynku jest ulica im. Michała Kajki, ale przy niej tabliczka ( kwadratowa) z numerem 7 i na dole napis ul. Okólna. Stojące obok panie zapytałem gdzie jest ul. Kajki. Odpowiedziały mi: wariata pan struże, przecież stoi pan na ul. Kajki. Przepraszam bardzo, ale ja stoję na ulicy Okólnej, o czym informuje poniższa tabliczka. Zaczęliśmy się przekomarzać i w końcu ustaliliśmy, że ul. Rokossowskiego nikt z tych kobiet nie pamięta, a Okólna to była, Panie, ze 40 lat temu.
Na pewno jest w naszym mieście jest więcej takich kwiatków, tylko się trzeba bardziej rozglądać i chodzić pieszo, a nie jeździć samochodem, z którego wszystkiego nie widać. W załączeniu tabliczki z ul. Marszałka Rokossowskiego i Okólnej.

mc
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!