sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Spotkania policjantów z uczniami

Spotkania policjantów z uczniami

20-09-2013 08:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,504 | Komentarzy: 0


W związku z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci Zespołu ds. Patologii i Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kole ruszyli na spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół powiatu kolskiego.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
a samym początku funkcjonariusze : sierż.szt. Anna Drynkowska i sierż.szt. Daniel Boła odwiedzili Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Kole. Uczniowie z klas I-III mieli okazję wziąć udział w pogadankach, które miały na celu uświadomienie najmłodszym jak wiele zagrożeń czyha na nich w życiu codziennym.

Głównym tematem rozmowy było bezpieczne poruszanie się po drodze zarówno pieszo, samochodem jak i rowerem. Policjanci tłumaczyli milusińskim jak korzystać z przejścia dla pieszych, w co powinien być wyposażony każdy rower oraz gdzie powinno znajdować się dziecko podczas podróży samochodem.

Kolejnym z tematów jaki poruszyli kolscy funkcjonariusze był kontakt z psem. Policjanci zademonstrowali w jaki sposób chronić się przed agresywnym zwierzęciem prezentując bezpieczne postawy.

Na koniec spotkania funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz wytłumaczyli w jak z nich korzystać.

Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji oraz z zainteresowaniem słuchali rad jakie mieli im do przekazania policjanci. Na koniec spotkanie uwiecznione zostało pamiątkowym zdjęciem.

Kolejną szkołą jaką odwiedzili funkcjonariusze KPP w Kole był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. W spotkaniu wzięła udział młodzież z pierwszych klas.Policjanci wytłumaczyli na czym polega proces demoralizacji oraz przedstawili jak wygląda odpowiedzialność karna osób nieletnich. Funkcjonariusze opowiedzieli o tym jak dużym zagrożeniem dla młodych organizmów są środki odurzające, jak radzić sobie z uzależnieniem oraz jak być asertywnym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Alko-gogle”, które pokazywały jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu.

KPP Koło
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!