sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Kolskie dzieci będą biły rekord!

Kolskie dzieci będą biły rekord!

04-10-2013 10:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,238 | Komentarzy: 0


16 października będzie wielkim dniem dla wielu placówek edukacyjnych w Polsce, także dla kolskiej Szkoły Podstawowej nr 3. W samo południe uczniowie przystąpią do ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Podobno znakomicie tempo uciskania oddaje przebój zespołu Ich Troje „A wszystko to bo ciebie kocham”.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
rogram Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wielu szkół podstawowych w Polsce. Dzięki tym placówkom oraz Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę nabywać umiejętności udzielania pierwszej pomocy, tak zrodził się pomysł na ustanowienie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób. Znakomitą okazją do realizacji tego celu jest zbliżający się Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji, a przypadający na 16 października. Będzie to sposobność do pokazania całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się prowadzenie prawidłowych uciśnięć i wdechów - na fantomach przekazanych przez Fundację WOŚP.

Dlatego 16 października w samo południe w podstawówkach odbędą się zajęcia z dziećmi z zakresu pierwszej pomocy, a dokładnie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja będzie trwała nieprzerwanie przez 30 minut, do udziału zaproszeni są także rodzice. Inicjatorzy sugerują, by czynić to w rytm piosenki „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania. Każda placówka otrzyma certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Uczniowie kolskiej „trójki” mogą się poszczycić zajęciem trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie "Ratujemy i Uczymy Ratować” w maju 2012 r. Teraz z ochotą przystąpią do kolejnych działań. Zamierzają przybyć do swojej placówki w wyznaczonym dniu pół godziny wcześniej, by na sali gimnastycznej przejść krótkie szkolenie i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie o godz. 12.00 przystąpić do ustanawiania rekordu. - Myślimy tylko o zmianie piosenki na „A wszystko to bo Ciebie kocham" Ich Troje, która też znakomicie oddaje tempo uciskania – powiedziała wicedyrektor SP3 Grażyna Trocińska. – Na telebimie transmitowana będzie relacja z Warszawy, co pozwoli nam przeprowadzić akcję równocześnie z WOŚP i mieć pogląd na całe wydarzenie.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!