sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Gaz pieprzowy w budynku przychodni!

Gaz pieprzowy w budynku przychodni!

08-10-2013 14:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,927 | Komentarzy: 1


W dniu dzisiejszym doszło do niebezpiecznego incydentu w budynku poradni zdrowotnej przy ulicy PCK w Kole. Nieznany sprawca rozpylił prawdopodobnie gaz pieprzowy w wewnątrz przychodni. Wszyscy przebywający w budynku zostali ewakuowani.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Na miejscu natychmiast pojawiła się Straż Pożarna oraz Policja. Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz udzieliły wszelkiej potrzebnej pomocy. Na szczęście obyło się bez poważnych zatruć. Kilku z pacjentów skarżyło się na drażniący kaszel i ból gardła. W chwili obecnej strażacy wietrzą wszystkie pomieszczenia.

Gaz pieprzowy jest jednym z popularniejszych lakrymatorów. Substancją czynną gazu pieprzowego jest OC (oleoresin capsicum czyli kapsaicyna alkalidowa) którego ilość w gazie nie przekracza 15%. Używa się go głównie do samoobrony. Nie jest gazem paraliżującym. Służy obezwładnieniu napastnika. Jego użycie przez osoby prywatne jest dopuszczalne tylko w ramach kontratypu obrony koniecznej. W Polsce sprzedawany jest jako ręczny miotacz gazu, który w myśl ustawy o broni i amunicji jest bronią, na którą nie jest wymagane pozwolenie.

Kto dopuścił się tak bezmyślnego czynu? To ustali Komenda Policji w KoleFOTO: A.A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ziom 09-10-2013 08:49
"na wewnątrz przychodni" hehehe bez komentarza
| Zgłoś do usunięcia