andre praca
Wiadomości MKS Olimpia Koło Victoria górą! Olimpia znów przegrywa

Victoria górą! Olimpia znów przegrywa

14-10-2013 07:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,405 | Komentarzy: 1

Olimpia zajmująca 10 miejsce w tabeli musiała uznać wyższość Victorii Września przegrywając 1:3. Mam nadzieję, że trener Mikusik postara się, by drużyna zaczęła odnosić sukcesy, bo do końca rundy pozostało już nie wiele kolejek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie nie był zbyt emocjonujący, choć padły dwie bramki. W II odsłonie Olimpia zagrała tak jak powinna grać zawsze. Na boisku była walka o każdą pikę, nieustępliwość, gra z zębem. Nie wiem co piłkarzom powiedział w przerwie swoim zawodnikom trener Mikusik, ale aby ratować sytuacje wprowadził na boisko „motor napędowy” jakim jest Jarek Kawka. To za jego przebojowym i agresywnym stylem gry ruszyli pozostali zawodnicy. Nie załamali się nawet gdy Góralczyk strzelił 3 bramkę. Przeciwnie kolanie dążyli do zdobycia honorowego gola i udało im się za sprawą kolskiego bombardiera Kawki który umieścił piłkę w siatce, tuż przy słupku bramki. W 55 minucie Olimpia omal nie zdobyła gola, gdzie po strzale Kawki, jeden z obrońców wybił piłką z linii bramkowej, a wszyscy myśleli, że jest już upragniona bramka. Pozostałe bramki zdobyli: w 16 minucie Bartek Nowicki (z karnego, dotknięcie piłki ręką w polu karnym), 27’ Mateusz Goździeszak, Michał Góralski w 50’ i dla Olimpii Jarosław Kawka w 53’.

Reasumując lepszą drużyną byli goście, zdobywając w Kole 3 punkty. O ich przewadze świadczy fakt, że na bramkę Olimpii oddali 9 strzałów w światło bramki, a kolanie tylko 5. Należy nadmienić, że ekipę Victorii prowadzi były reprezentant Polski pan Adam Topolski.

Skład Olimpii: Suliński, Powietrzyński Paweł (46 Powietrzyński Miłosz), Krzyżanowski, Brzuśkiewicz, Szymański, Rutkowski, Nieznalski (46 Mikusik), Jaroszewski, Marańda, Szczesiak, Kotkowski (46 Kawka).

Po meczu trener Mikusik powiedział: zrobię wszystko, co będzie w mojej mocy, by ten dzisiejszy przegrany mecz był ostatnim w naszym wykonaniu. Przede wszystkim musimy poprawić skuteczność. Już mam w głowie plan na najbliższe spotkanie.