sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Zapalili znicze pamięci

Zapalili znicze pamięci

21-10-2013 13:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,428 | Komentarzy: 0


W niedzielę o godz. 12.30 miejscy i powiatowi samorządowcy, radni, przedstawiciele lokalnych instytucji i stowarzyszeń oraz przebywający w Kole goście z Izraela zapalili znicze pamięci przed tablicami upamiętniającymi ofiary okupacji hitlerowskiej na murach Ratusza Miejskiego w Kole. W ten symboliczny sposób włączyli się do akcji pięciu rozgłośni radiowych m.in. Radia Merkury Poznań i pionów edukacyjnych IPN, przebiegającej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Przedsięwzięcie, organizowane już po raz 5., polega na zapaleniu znicza pamięci w miejscach kaźni Polaków na ziemiach wcielonych do III Rzeszy, a celem jest przypomnienie dramatycznych losów Polaków, w tym Wielkopolan, pozbawionych przez Niemców nawet tych praw w Warthegau (Kraju Warty), które mieli ich rodacy w Generalnej Guberni.

W Kole wspólnie zapalono znicze przed tablicami na murach Ratusza Miejskiego upamiętniającymi ofiary okupacji. - To niezwykle ważna i piękna akcja społeczna. Piękne jest to, że dzięki niej coraz większa liczba osób przyłącza się z własnej woli do tego, by pielęgnować pamięć o ofiarach, które pochłonął hitlerowski totalitaryzm. Piękne jest i to, że starają się te wydarzenia z jesieni 1939 roku godnie przeżywać – podsumował akcję marszałek Woźniak.

UM KOŁO
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!