sim

Wiadomości Miasto Koło Koło is fantastic!

Koło is fantastic!

24-10-2013 15:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,349 | Komentarzy: 1


„Wspaniałe zabytki, piękny kraj, przemili i gościnni ludzie, pyszne jedzenie i znakomita organizacja” – to, w największym skrócie słowa, które padają z ust holenderskich sportowców, którzy od ubiegłego piątku przebywają w Kole na zaproszenie Zespołu Szkół nr 1 w Kole i UKS „Maratończyk” Koło.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Zawodnicy holenderskiego klubu Asko Assen przybyli do Koła w ubiegły piątek i przez kolejne siedem dni trenują wspólnie z kolskimi korfballistami, zwiedzają Koło i okolice, integrują się z polską młodzieżą. Współpraca między holendrami, a Zespołem Szkół nr 1 w Kole nawiązana została przez dyrekcję szkoły i trenera Waldemara Pietrzaka w ubiegłym roku, podczas zawodów Pucharu Świata w holenderskim Leek. Już latem ubiegłego roku jeden z najlepszych na świecie holenderskich trenerów Jantinus Scholtmayer na zaproszenie szkoły i klubu przez tydzień trenował z kolskimi zawodnikami, a tym razem ponownie przybył do Koła razem ze swoją drużyną. W sobotę, w wypełnionej po brzegi hali MOSiR i przy znakomitej oprawie odbył się międzynarodowy mecz Asko Assen – Polska U-21 (22 :17 dla Holendrów). Popołudnia wypełnione są intensywnymi treningami, a reszta dnia – atrakcjami przygotowanymi przez szkołę i rodziców. Nasi goście zwiedzili już podziemia Kopalni Soli „Kłodawa”, byli w uniejowskich termach, odwiedzili były obóz zagłady w Chełmnie, poznali także zabytki miasta Koła („klasztor”, farę, ratusz miejski, Muzeum technik Ceramicznych). W ratuszu przyjęci zostali przez Burmistrza Miasta Koła p. Mieczysława Drożdżewskiego, bez którego wsparcia ich pobyt w naszym mieście nie byłby możliwy. Holenderscy goście zwiedzili również wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Kole Szkołę Podstawową nr 2 i Gimnazjum nr 3 przy ul. Poniatowskiego. Zasiedli w szkolnych ławkach, poznawali historię naszego kraju, zobaczyli, jak wygląda praca polskiej szkoły. Są zresztą w szkole codziennie, gdyż to w szkolnej stołówce jedzą smaczne obiady. Nie bez satysfakcji zauważyć można, że holenderscy goście z podziwem wyrażali się o wyglądzie i wyposażeniu szkoły w najnowocześniejszy sprzęt (tablice interaktywne, laptopy dla uczniów, sieć Wi-Fi), jakiego nie ma wiele szkół w Holandii.

Pobyt holenderskich sportowców nie udałby się bez wielkiego zaangażowania rodzin uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kole, u których przez cały tydzień mieszkają nasi goście. Mamy nadzieje, że wizyta ta będzie początkiem wymiany młodzieży pomiędzy szkołą, a holenderskim Assen. Cieszyć się też należy ze znakomitej promocji miasta i Polski: holenderscy sportowcy zabiorą ze sobą świetne wspomnienia i znakomity obraz naszego kraju.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ja 24-10-2013 20:44
od razu 132 napiszcie... 22:17 bylo
| Zgłoś do usunięcia