sim
bricomarche
Wiadomości Kultura i rozrywka Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

24-10-2013 15:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,732 | Komentarzy: 0


Hanna Kowalewska, poetka i prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych spotkała się z czytelnikami w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole. Do książnicy przybyli nie tylko miłośnicy słynnego cyklu o Zawrociu…
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Hanna Kowalewska wielu kojarzy się z książką „Tego lata, w Zawrociu”, która zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską organizowanym przez Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz „Świat Książki”, stając się bestsellerem 1998 roku. Ta pierwsza z cyklu opowieść mówi o wyprawie w nieznane, w pełną tajemnic rodzinną przeszłość. Jej kontynuacje noszą tytuły: „Góra śpiących węży” (2001), „Maska Arlekina” (2006), „Inna wersja życia” (2010) i „Przelot bocianów” (2011). Autorka wydała również tomiki wierszy „Winoroślinność” (1988) i „Anna tłumaczy świat” (1990) oraz zbiór opowiadań „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami” (1995). Opublikowała powieści dla młodzieży: „Letnia akademia uczuć 1. Anna i wodorosty” (2000) i „Letnia akademia uczuć 2. Pięć najważniejszych słów” (2008). Powieść „Julita i huśtawki” została uznana za książkę roku 2003 przez „Magazyn Literacki – Książki”.

Podczas spotkania z kolskimi czytelnikami, na które przybyła zaproszona przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki, barwnie opowiadała o swojej twórczości i warsztacie literackim, a na zakończenie podpisywała książki.

UM KOŁO
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!