Juniorzy nie zawodzą

Autor: 30 Październik 2013 przeczytasz w ok. 2 min.
©
2,832 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Nie udało się seniorom lecz udało się młodszym adeptom futbolu w Kole.Po pierwszym meczu rozegranym w Kaliszu Olimpia przywiozła 3 pkt po wyniku 2:1 strzelali wtedy zawodnicy przybyli z Dąbskiego Zrywu Kamil Krysiak oraz Marcin Śniegowski.

0
2,832 razy
Mecz w niedziele dla kibiców nie był nudny, był pełen walki i zaangażowania. W pierwszej połowie można powiedzieć że mecz był wyrównany z lekka ale to bardzo lekka przewaga KKS-u. Lecz Olimpia w obronie nie popełniała znaczących błędów. Pierwsi sytuację do strzelenia bramki stworzyli goście gdy bramkarz gospodarzy nie pewnie interweniował lecz piłka nie znalazła wtedy drogi do siatki. Kolanie odpowiedzieli akcja która z rzutu wolnego rozpoczął Kacper Kowalski który wrzucił piłkę w pole karne a w całej tej sytuacji najlepiej odnalazł się Jan Iwulski umieszczając piłkę w siatce. Do końca pierwszej odsłony gry Olimpia i Kalisz dalej stwarzały sobie sytuację które jednak nie były do końca stu procentowe a bramkę strzałami z dystansu szturmował ,,Jasiu" niestety niecelnie. Kalisz też miał sytuację z rzutów wolnych lecz albo piłka została posłana ,,Panu Bogu w okno" lub trafiała w mur.

W drugiej połowie posypały się kartki zarówno dla Olimpii jak i KKS-u . Na początku czerwoną która była konsekwencją dwóch żółtych otrzymał strzelec bramki Iwulski i Olimpia od 45 minuty grała w 10. Żółtą kartkę otrzymał również bramkarz gospodarzy Łukasz Szymański za tak zwaną ,,grę na czas". Olimpia atakowała po akcji Brudnickiego który pojawił się na boisku w 55 minucie a zmieniał Arkadiusza Kubickiego gdzie to popularny ',,Brudas" po indywidualnej akcji trafił w słupek. Szanse po dobrym występie w Koninie a na pewno drugiej połowie miał Igor Gołdyn który dostał prostopadłe zagranie od Dawida Nowaka lecz nie wykorzystał tej szansy i uderzył za wysoko. Kalisz też próbował swoich sił i szukał strzałów z dystansu lecz żaden z nich nie był zbyt silny aby zaskoczyć naszego bramkarza.W końcówce meczu świetną piłkę zagrał Dawid Brudnicki do Kamila Krysiaka gdzie ten zabrał się 1 na 1 z obrońcą i został sfaulowany w polu karnym a jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany.A faulujący otrzymał żółta kartkę i wyleciał z boiska.

W meczu u siebie Olimpia Koło pokonała KKS 1925 Kalisz 2:0