sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Kompleks boisk otwarty

Kompleks boisk otwarty

02-05-2010 14:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,341 | Komentarzy: 0


Uroczystości związane z oddaniem do użytku mieszkańcom miasta Koła kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” zlokalizowanych na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej odbyło się 1 maja o godzinie 15.00. Imprezie przewodniczyła i ceremonię otwarcia zaprezentowała dyrektor MOSiR Marta Zakrocka przy współudziale prowadzącego imprezę Dariusza Tomczaka.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: burmistrz Mieczysław Drożdżewski, wicestarosta Marek Banaszewski, senator Ireneusz Niewiarowski, doradca Wojewody Wielkopolskiego Jacek Ignaczak, dyrektorzy Placówek Oświatowych, ks. proboszcz Józef Wronkiewicz oraz samorządowcy i mieszkańcy Koła.

– Mam nadzieję – mówiła dyr. Marta Zakrocka – że ten oto Orlik stanie się alternatywą dla telewizora i komputera na którym młodzież i dzieci spędzać będą swój wolny czas od nauki i doskonalić swoje umiejętności sportowe.

Oddany do użytku kompleks sportowy składa się z boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego Wszystkie obiekty wykonane są ze sztucznej nawierzchni (trawa, poliuretan).

– Wszystko zaczęło się w 2008 roku kiedy zaczęliśmy porządkować teren na którym się znajdujemy. Rosły tutaj drzewa, krzaki i inne chaszcze. Wtedy pojawił się program „Orlik 2012”. Zadecydowaliśmy, że tutaj powstanie kompleks boisk. Mimo wielu trudności obiekt udało się pobudować. Przed nami kolejne inwestycje – budowa basenu przy szkole podstawowej nr 5, hala sportowa przy ZSEA, dwa Orliki w Kole, jeden na Kaliskim Przedmieściu, drugi przy Liceum Ogólnokształcącym – powiedział burmistrz.

Przed poświęceniem obiektu pod przewodnictwem ks. proboszcza Józefa Wronkiewicza odmówiono modlitwę w intencji budowniczych tego obiektu oraz tych, co będą na tym obiekcie ćwiczyć i rozgrywać zawody sportowe. Potem przecięto wstęgę o barwach narodowych. Do tej uroczystej chwili zaproszono: burmistrza, wice starostę, dyrektor Zabrocką, senatora Niewiarowskiego, gości z Poznania. W powietrze wypuszczono kilkadziesiąt kolorowych balonów.

Wicestarosta Marek Banaszewski powiedział, ze dzięki dużemu zaangażowaniu takich ludzi jak pani naczelnik Hanna Zywert budowa takich obiektów jest możliwa, za co jej bardzo dziękuję. – Jak obserwuję zawodników Olimpii Koło to wiem, że kluby IV ligowe i te grające w niższych klasach praktycznie by sobie bez nich nie poradziły – mówił starosta – I tutaj chcę podkreślić, że gdy patrzę na piłkarzy Olimpii obojętnie której klasy, to widać kulturę gry. Mam nadzieję, że ten kompleks przyczyni się do dalszego rozwoju piłki nożnej w Olimpii i na tym boisku wyrośnie drugi Tomek Kos – reprezentant Polski.

Miłym akcentem sportowym było wykonywanie rzutów karnych przez zaproszonych gości m.in. przez wójt Grzegorzewa Bożenę Dominiak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Ewę Lewicką, burmistrza Drożdżewskiego, senatora Niewiarowskiego i komendantów służb mundurowych.

Na zakończenie odbył się pokaz brazylijskiej sztuki walki Capoeira oraz występ marionetek działających przy Kolskiej Orkiestrze Dętej OSP.

Imprezą poprzedzającą uroczystość był rodzinny festyn sportowy.
mc
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!