Wygrana na koniec I rundy

Autor: 20 Listopad 2013 przeczytasz w minutę
©
2,200 razy | przeczytasz w minutę

17 listopada 2013r., UKS SALUS Przedecz wygrał na wyjeździe z zespołem UKS HAGARD Strzałkowo 29:32 (11:18). Było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Przedeckich Szczypiornistów. Pierwszą bramkę w meczu zdobył już w 1 minucie Marcin Nowakowski (5 bramek).

0
2,200 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Kamila Kaczmarczyka. Zaskoczeniem dla zawodników SALUSa był system gry w obronie gospodarzy – od pierwszego gwizdka wyszli oni z indywidualnym kryciem do lewego oraz prawego rozegrania. Nie przeszkodziło to jednak Przedecki zawodnikom w prowadzeniu gry. Do 13 minuty pierwszej części gry mecz toczył się bramka za bramkę. Wtedy to nastąpił zryw Przedeckiej drużyny, która w ciągu 12 minut 10 bramek, przy 3 trafieniach gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:18 dla UKS SALUS Przedecz.

Początek drugiej połowy to zryw gospodarzy, którzy pięciokrotnie trafili do bramki Salusa. W szeregach obronnych dzielił i rządził Michał Szymczak. Zespół gospodarzy wielokrotnie zaskakiwali Przedeckich Szczypiornistów rzutami z biodra. Wtedy to ciężar gry wziął na siebie Karol Janicki (8 bramek), który poprowadził Przedecki zespół do końcowego zwycięstwa 29:32.

UKS SALUS Przedecz zagrał dobre spotkania, wywiązując się z założeń taktycznych przygotowanych przez trenera Edwarda Dereszewskiego.