sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Pożary 9 czujek trafi do nowych właścicieli

9 czujek trafi do nowych właścicieli

20-11-2013 07:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,789 | Komentarzy: 0


Domowe czujki dymu prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. W Polsce co roku, w pożarach domów jednorodzinnych ginie dziesiątki osób. 60-70% przypadków to ofiary zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dy­mu.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Urządzenia te wprawdzie nie zapobiegają powstaniu pożaru, ale skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, w którym powstał pożar. Umożliwia to w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w zarodku co znacznie ogranicza straty.

Domowe czujki dymu znajdują nabywców w wielu krajach na świecie. Wynika to ze świadomości, że w warunkach pożaru ryzyko utraty życia gwałtownie rośnie. Badania w Wielkiej Brytanii i USA potwierdziły, że zastosowanie urządzeń wczesnego ostrzegania pożarze redukuje ryzyko śmierci o 40 % i więcej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej od 8 października 2012 roku w drodze losowania wręcza takie czujki. 19 listopada 2013 wylosowano następujące osoby:
Mirosław Majchrzak, Katarzyna Sowińska, Władysław Popławski, Marcin Sielicki, Urszula Szymczak, Violetta Wiśniewska, Czesław Kwiatkowski, Bartosz Majchrzak, Stefan Schyller.

Wylosowanym osobom gratulujemy.

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!