Autor: 03 Maj 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(0) | Czytano:
5,121 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

25 kwietnia we Wrześni odbył się XXVII Bieg Kosynierów - bieg na dystansie 10 km (mężczyźni) 7,5 km (kobiety). Na starcie stanęło 162 biegaczy z kraju i z za granicy w tym 22 kobiety i 140 mężczyzn. W biegu tym udział wzięli kolscy biegacze Piotr Sarniak 11 miejsce 35:11, Jarosław Sarniak 33 miejsce, 40:21, Adam Chrzanowski 104 miejsce, Marcin Chęciński 120 miejsce 52:48. Wśród biegów młodzieżowych udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Kole – Jakub Sarniak który zajął 8 miejsce na dystansie 350 m oraz Paweł Lenartowicz który również zajął 8 miejsce, ale na dystansie 500 m.

Pierwszy do mety dobiegł Osadchyi Dmytro z Ukrainy (czas: 32:18. 52) drugi był Tarasiuk Paweł Ostróda (czas: 32:32:52) jako trzeci dobiegł Kozłowski Klaudiusz z Gniezna (czas: 32:50:52).

Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
– Starałem się dotrzymać kroku bratu, ale nie udało się. Piotrek jest ode mnie młodszy, ma lepszą kondycję i zajął doskonałe 11 miejsce – powiedział Jarek Sarniak.

W dniu 1 maja 2010 r. w Cekowie w powiecie kaliskim odbył się bieg na dystansie 5 km. W biegu wzięło udział 61 osób z kraju i zagranicy. Jako pierwszy do mety dobiegł LLja Sławiński „Gomeł Białoruś” z czasem 14:33, drugie miejsce zajął Maciej Muślewski „Olimpia Poznań” z czasem 14:45, trzecią lokatę zdobył Janusz Put z Wrocławia 14:52.

Wśród kobiet na I miejscu przybiegła Anna Kordus „Olimpia Poznań” czas: 16:48, II miejsce zdobyła Karolina Rakieć „Supermaraton Kalisz” czas: 17:01, III miejsce Izabela Cytrowska „Maraton Turek” czas: 17:32.

W biegu wzięło udział trzech zawodników z Koła: Piotr Sarniak wywalczył 14 miejsce z czasem – 16:28 (II miejsce w kategorii wiekowej), Jarosław Sarniak 33 miejsce czas – 18:56, Adam Chrzanowski 48 lokatę z czasem 22:23, w biegach młodzieżowy udział wzięło dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole Jakub Sarniak i Adrian Butkiewicz, którzy przybiegli w głównej grupie.

– Mimo, że przybiegłem na 14 pozycji ze stratą prawie 2 minut do zwycięscy, to i tak jestem zadowolony, ponieważ stawka zawodników była bardzo silna – stwierdził Piotr Sarniak.