sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Budynek Przedszkola nr 1 na sprzedaż?

Budynek Przedszkola nr 1 na sprzedaż?

21-11-2013 15:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,881 | Komentarzy: 2


Od 1 września 2014 r. pracę rozpocznie nowo wybudowane przedszkole miejskie przy ul. Piaski. W placówce tej jak wiadomo mają znaleźć się m.in. dzieci, które uczęszczały do Przedszkola nr 1 z ul. Szkolnej, które zakończy w tym miejscu swoją działalność.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Budynek, w którym obecnie znajduje się "jedynka" ze względu na swój zły stan techniczny i konieczności remontów - pozostanie budynkiem pustym, przeznaczonym wraz z działką prawdopodobnie na sprzedaż. Informacja taka pojawiła się w projekcje budżetu miasta Koła na 2014 r.

Przypomnijmy, że budynek przedszkola posiada dwie kondygnacje. Znajdują się w nim, na parterze: dwie sale zajęć, łazienka, szatnie, kuchnia, gabinet dyrektora i pomieszczenia gospodarcze, a na pierwszym piętrze: trzy sale zajęć z łazienkami, biblioteka, pomieszczenia administracyjne.

Z pewnością nieruchomość ta po zakończeniu w nim działalności związanej z oświatą przedszkolną pozostanie w pamięci wielu młodych i tych starszych już mieszkańców miasta Koła. W końcu wychowało się w nim kilka pokoleń przedszkolaków.

Foto: F&A MEDIA
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
isa 28-11-2013 00:05
Może zamiast wyprzedawać wszystko co miejskie czas perspektywicznie pomyśleć o potrzebach miasta , to dobre miejsce i jaki piękny ogród , a nie tylko łatać dziury w budżecie miasta. Może znów ktoś zrobi na tej sprzedaży dobry interes?
| Zgłoś do usunięcia
gość 22-11-2013 09:17
Czy to oznacza że do nowego budynku zostanie przeniesione tylko to jedno przedszkole .Pani dyrektor bez konkursu zostanie szefową nowej placówki.To jest wielki budynek to chyba na początek nie będzie całkowicie zasiedlony przez dzieci a koszty utrzymania są bardzo duże. Jaki pomysł na to przedszkole mają radni , inwestycja pochłonie kilka milionów które z odsetkami trzeba spłacić.
| Zgłoś do usunięcia