sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Uczyli bezpiecznych zachowań

Uczyli bezpiecznych zachowań

06-05-2010 20:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,519 | Komentarzy: 0


Młodszy aspirant Tomasz Szymankiewicz i służbowy Rekur z Wydziału Prewencji kolskiej komendy, demonstrowali uczniom ze Szkoły Podstawowej w Powierciu zasady bezpiecznego zachowania się kiedy dochodzi do zaatakowania nas przez psa. Wiosna to czas, w którym duża część dzieci szczególnie w terenach wiejskich do szkoły chodzi na pieszo bądź dojeżdża rowerami. Zdarza się tak, że na ich drogach pojawiają się pozostawione bez opieki lub bezpańskie psy, zagrażające ich bezpieczeństwu.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Jak co roku policyjni przewodnicy psów z kolskiej jednostki organizują w szkołach na terenie powiatu spotkania podczas, których udzielają wskazówek jak najbezpieczniej zachować się w takich sytuacjach.

W miniony wtorek spotkanie takie odbyło się w Szkole Podstawowej w Powierciu. Mł.asp. Tomasz Szymankiewicz z Wydziału Prewencji ze swoim podopiecznym, który wabi się Rekur demonstrowali uczniom zasady bezpiecznych zachowań. Dziatwa szkolna mogła poćwiczyć popularnego „żółwia” – czyli pozycję jaką należy przyjąć gdy jesteśmy atakowani przez psa. Można było również bez obaw pogłaskać czworonożnego policjanta. Na koniec odbył się, krótki pokaz umiejętności Rekura, która na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym ale jest wyszkolony zarówno do patrolowania jak i wyszukiwania śladów.

Koordynacją przedsięwzięć prewencyjnych w zakresie tego rodzaju spotkań zajmują się policjanci z Zespołu ds. Patologii i Nieletnich kolskiej komendy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!