sim

Wiadomości Miasto Koło Woda czysta i zdatna do picia

Woda czysta i zdatna do picia

31-12-2013 10:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,456 | Komentarzy: 3


Chociaż cena wody za metr sześcienny nie zadowala mieszkańców Koła, bo przecież zawsze mogłoby być taniej, jednak jakość tej wody jest co najmniej zadowalająca.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole po zapoznaniu się z wynikami dotyczącymi jakości wody z wodociągu publicznego Koła i wydał opinię, że woda jest zdatna do spożycia przez ludzi. Według rozporządzenia Ministra Zdrowia, woda jest wtedy zdrowa, kiedy jest wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów.

Badania w kolskich wodociągach zostały przeprowadzone 29.11.2013.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
isa 01-01-2014 15:58
Uważam, że jakość wody powinna być badana przez niezależne certyfikowane laboratorium , a wyniki badań podane do wiadomości użytkowników wody. Zgadzam się z Adamem, że woda jest twarda, a ponadto jeśli nie używa się choćby najprostszego filtra to na powierzchni herbaty pojawia się kożuch, nie wspominając o osadzie z mydła na wannie czy umywalce. Powinny być częściej wymieniane filtry w urządzeniach uzdatniających wodę w stacji wodociągowej, a ozonowanie jest zdecydowanie lepszą metodą niż chlorowanie , bo fluor jest szkodliwy o czy się nie mówi.
| Zgłoś do usunięcia
ala 31-12-2013 17:20
Z oceny wody w regionie kolskim, wydanej za rok 2012 przez kolski sanepid jasno wynika, że badania - jak napisano w informacji, kontrolne i sprawdzające wykonuje ta sama firma: Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna. Raz za badanie biorą pieniądze od klienta, a później badają kontrolnie samych siebie. Nie wydaję się wam, że to sprzeczność interesów, a wyniki co najmniej wątpliwe. Taki co najmniej wniosek wyciągam na podstawie kamienia i smaku wody w Kole.
| Zgłoś do usunięcia
Adam 31-12-2013 12:25
Zadowalająca? Ludzie, tak twardej i zakamienionej wody jak w Kole nie ma nigdzie. Od 15 lat nie mieszkam w Kole, ale dwa razy w miesiącu regularnie się pojawiam u rodziców i zawsze jestem zdziwiony jak można sprzedawać taką wodę. Filtry, które u mnie (okolice Poznania) wystarczają na dwa miesiąca, by w żadnym urządzeniu nie osadził się gram kamienia, tutaj po tygodniu są do wymiany, a czajniki itp. do potraktowania kwasem cytrynowym. Polecam jednak porównać "jakość" wody z innymi miejscami choćby tylko w Wielkopolsce. To, że jest dużo chloru i fluoru, aby nie mnożyły się drobnoustroje nie wystarczy żeby wodę nazywać "zadowalającą".
| Zgłoś do usunięcia