Wysokie zwycięstwa Maratończyka [FOTO]

Autor: 03 Luty 2014 przeczytasz w minutę
©
3,916 razy | przeczytasz w minutę

W miniony weekend w kolskiej hali MOSiR odbyły się kolejne mecze ligi senior seniorów w Korfballu. Tym razem przeciwnikiem Maratończyka MOSiR Koło byli akademicy z Białej Podlaskiej. Nasi korfballiści odnieśli dwa pewne i wysokiej zwycięstwa, co pozwoliło im awansować na trzecie miejsce w tabeli.

0
3,916 razy
Sobotni mecz był dla bardzo liczniej zgromadzonej widowni prawdziwym pokazem skuteczności Maratończyków. Kosze padały niemal w każdej minucie spotkania a dominacja kolan na boisku nie podlegała dyskusji – do przerwy wynik 19 : 5 i trener Waldemar Pietrzak mógł pozwolić sobie na dokonanie czterech zmian. Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale końcowy wynik i tak imponujący 33 : 17 dla Maratończyka MOSiR.

Niedzielny mecz miał nieco inny przebieg. Od początku gra była wyrównana, kolanie grali nieco mniej skutecznie, natomiast zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska grali zdecydowanie lepiej niż w sobotę. Wynik do przerwy 10 : 5 dla Maratończyka. Po przerwie kolanie wyraźnie się obudzili, poprawiła się organizacja gry i skuteczność – wynik końcowy 25 : 13.

„Pobiliśmy rekord rzuconych punktów jeśli chodzi o nasze występy w lidze seniorskiej. Należy pochwalić wszystkich zawodników. Cieszę się bardzo, że robimy stałe postępy w grze i zyskujemy z meczu na mecze coraz więcej kibiców. Teraz przed nami cztery mecze wyjazdowe z AZS UW Warszawa i AKK Warszawa. Mamy nadzieję, że uda nam się je wygrać” – powiedział Waldemar Pietrzak trener Maratończyka.

Skład Maratończyka MOSiR Koło (w nawiasie liczba zdobytych koszy): Ilona Goryszewska (9), Agnieszka Pietrzak (5), Magdalena Kaczmarek (2), Klaudia Łojewska, Edyta Pawlak, Paulina Sarniak, Kacper Nowak (15), Artur Smolarkiewicz (3), Kamil Musialiński (8), Mateusz Pawłowski (11), Norbert Nowak (5), Igor Pawlak, Adrian Łukasik.