sim

Wiadomości Miasto Koło Bierzmowanie w farze

Bierzmowanie w farze

24-04-2014 10:15 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,860 | Komentarzy: 1

22. kwietnia 2014 roku, w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, 80 uczennic i uczniów z Zespołu Szkół nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr.1 i nr. 3 Gimnazjum nr 3. im. Papieża Jana Pawła II w Kole, przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Młodzież do tego Sakramentu św. w ramach katechezy parafialnej przygotował ks. Maksymilian Skorek , a pomagali mu w tym m.in. katecheci oraz nauczyciele w szkołach.
Bierzmowanie w farze
Foto:
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
W uroczystości wzięli udział kapłani z dekanatu kolskiego pierwszego i drugiego oraz rodzice, świadkowie i zaproszeni goście. Głównym celebransem uroczystej Mszy św., którą uświetnił swoim śpiewem parafialny Chór „Lutnia” pod dyrekcją Jana Kordylewskiego, był Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering. Przed rozpoczęciem czcigodnego Ks. Biskupa powitali w imieniu uczniów przedstawiciele rodziców i uczniowie, wręczając wiązankę kwiatów. Zarówno uczniowie jak i proboszcz ks. Józef Wronkiewicz prosili Ks. Biskupa o udzielenie aktu bierzmowania mówiąc m.in.: – proszę Księdza Biskupa, aby przecz włożenie swoich rąk udzielił młodzieży mocy Ducha Świętego, aby ci młodzi ludzie byli mocni w wierze i jej wyznawcami.

W homilii Jego Ekscelencja nawiązał dialog z młodzieżą zwracając się do nich powiedział m.in.: – musicie pamiętać o tym, że Pan Jezus jest Synem Boga. Umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Udowodnił, że jest Synem Najwyższego trzeciego dnia zmartwychwstając.

Po wygłoszonej homilii gimnazjaliści podchodzili do Biskupa, który kładł dłonie na ich głowach i namaszczał ich. Po kazaniu uczniowie wznieśli modły do Pana Boga, obiecując, że zawsze będą wierni przykazaniom Bożym.

Na zakończenie uroczystości uczniowie i rodzice w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowali Ks. Biskupowi za udzielenie sakramentu. Gospodarz parafii ks. Józef Wronkiewicz podziękował wiernym za przybycie, wyraził słowa wdzięczności młodzieży za wyznanie wiary chrześcijańskiej, podziękował także ks. Maksymilianowi oraz katechetom za przygotowanie uczniów do tego Sakramentu, a ks. Biskupowi za prowadzenie uroczystości i wygłoszone Słowo Boże. Końcowym akcentem dzisiejszej uroczystości było udzielenie wiernym błogosławieństwa przez Ks. Biskupa.


Michał Chojnacki
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
as 24-04-2014 22:13
"ks. Józef Wronkiewicz prosili Ks. Biskupa o udzielenie aktu bierzmowania mówiąc m.in.: – proszę Księdza Biskupa, aby przecz włożenie swoich rąk udzielił młodzieży mocy Ducha Świętego, aby ci młodzi ludzie byli mocni w wierze i jej wyznawcami." Pytanie do redaktora gdzie biskup wkładał swoje ręce, standardowo czy coś ponad standard?
| Zgłoś do usunięcia