sim

Wiadomości Powiat Kolski Podsumowanie 10 lat powiatu w UE [VIDEO]

Podsumowanie 10 lat powiatu w UE [VIDEO]

15-05-2014 13:46 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,506 | Komentarzy: 1


W tym miesiącu cały kraj świętuje dziesięciolecie Polski w Unii Europejskiej, również Starostwo Kolskie postanowiło zorganizować konferencję naukową dotyczącą tego wydarzenia. Na to wydarzenie przybyło wielu gości, m.in. Poseł RP Tadeusz Tomaszewski.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
W naszym powiecie, w wielu jego miejscach widać, że dzięki środkom z UE udało się wiele zmodernizować.

"Dzisiejsza konferencja to szansa, aby pokazać, ile żeśmy zyskali i jak to postrzegamy ze strony samorządu. Przede wszystkich chcieliśmy pokazać z jakich środków korzystaliśmy i na co je wykorzystaliśmy" - rozpoczął Starosta Wieńczysław Oblizajek.

"Najbardziej korzystaliśmy ze środków w infrastrukturę drogową. Największa inwestycją była droga Kłodawa - Przedecz - Rybno, która kosztowała ponad 14 milionów złotych" - dodał.

Według Posła RP i kandydata do Parlamentu Europejskiego, Tadeusza Tomaszewskiego, Wielkopolska dobrze wykorzystała środki, które jej przyznano.

Podczas konferencji wystąpili goście: dr Małgorzata Kociszewska-Panaszek prowadząc wykład ,,Konkurencyjność Unii Europejskiej w świetle wybranych koncepcji strategicznych” oraz mgr Piotr Kinas z wykładem "Przyszłość Unii Europejskiej, a strategia Europa 2020". Oboje są wykładowcami Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

W materiale video wypowiedzieli się: Wieńczysław Oblizajek, Tadeusz Tomaszewski oraz Barbara Graczyk-Malińska. Rozmówcy opowiedzą o wykorzystanych środkach unijnych w naszym powiecie.
Foto, Video: F&A MEDIA

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
gość 16-05-2014 07:42
Dzięki środkom z unii zrobiło się wiele ale za te pieniądze powinno być zrobione dużo więcej.Uważam że powiaty powstały nie potrzebnie, powinny być województwa i silne gminy i te drogi też zostałyby wybudowane,Powiaty są za kosztowne dla administracji państwa a nie wiele wnoszą w życie lokalne, generują wielkie kosztyUtrzymanie tysięcy radnych w skali kraju czy to potrzebne.Gminy poradziłyby sobie z tymi zadaniami a tam radni też już są.
| Zgłoś do usunięcia