sim
naturhouse
Wiadomości Kultura i rozrywka Honorowy Obywatel Miasta Koła

Honorowy Obywatel Miasta Koła

18-05-2010 07:37 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,385 | Komentarzy: 2


W dniu 17 maja 2010 roku w sali sesyjnej kolskiego Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia Panu Januszowi Kapuście tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Koła”.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Przypomnijmy, że akt nadania honorowego obywatelstwa miasta Koła Panu Januszowi Kapuście nadała Rada Miejska w Kole Uchwałą Nr XLVI/359/2009 z dnia 28 października 2009 r. Wniosek o nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Koła Panu Januszowi Kapuście wystosowany został w dniu 15 października 2009 r. przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole Pana Roberta Cesarza.

Pan Janusz Kapusta urodził się 15.09.1951 r. w Zalesiu koło Dąbia nad Nerem. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Historii Filozofii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Już w latach studenckich publikował wiele rysunków nie tylko w prasie polskiej ("Szpilki", "Radar", "ITD.", "Forum") ale także niemieckiej i francuskiej. W 1981 przyjechał do Nowego Jorku, gdzie mieszka do dziś. W Nowym Jorku publikowały jego rysunki najbardziej prestiżowe dzienniki i magazyny: "The New York Times", "Print", "Businessweek", "Harpers Mag.", "Psychology Today", "Washington Post", "Los Angeles Times", "Wall Street Journal". Jak sam wspomina, 11 stycznia 1985 r. wydarzył mu się K-dron. Dziesięć lat później opisał to wydarzenie w książce, "K-dron - opatentowana nieskończoność" (1995r.).

30 maja 2009 w Kole przed siedziba Starostwa Powiatowego odsłonięto pomnik odkrytej przez Janusza Kapustę bryły K-dronu. Owa kolska bryła jako jedyna w Polsce i świecie wyróżnia nas i promuje nasze miasto.

fot. Agata Rutkowska
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~kicioniaddiva 01-02-2011 05:03
co szukalem, dzieki
| Zgłoś do usunięcia
~Katarzyna 19-05-2010 10:02
Niestety komuś ów pomnik się nie spodobał i po prosty go zniszczył na tyle, na ile dał radę. Wstyd dla naszego miasta :-(
| Zgłoś do usunięcia