turek
Wiadomości Sport Marta Zygmunt mistrzynią Polski

Marta Zygmunt mistrzynią Polski

17-06-2014 12:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,740 | Komentarzy: 0
W dniu 14 czerwca br. w Gołuchowie koło Kalisza odbyły się Mistrzostwa Polski w Triatlonie na dystansie super sprint 600m pływanie, 15km kolarstwo i 3km bieg. W ramach tych zawodów rozegrano również po 12 latach Mistrzostwa Polski młodzików, w których Marta Zygmunt zdobyła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski wygrywając zawody z ponad 1 minutową przewagą. Jej trzej koledzy klubowi w rywalizacji młodzików zajęli odpowiednio miejsca 4 Marcin Meier, 14 Dominik Dańkowski i 21 Bartosz Szymczak.
sokołów praca

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Chwilę wcześniej rozegrano aquathlon dla dzieci i w tych zawodach triumfowali zawodnicy z Koła wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Lenartowicz przed Martyną Tyl. Kolejny start tego dnia zgromadził najlepsze w kraju kobiety w kategoriach młodzieżowej i juniorskich oraz w seniorskiej. Po pływaniu czołówka podzieliła się na dwie małe grupy, które ukończyły kolejną konkurencję kolarską już razem . Bieg decydował o kolejności na mecie. Zwyciężyła Agnieszka Cieślak ,która swoją karierę rozpoczęła w Ślesinie i w Kole. Na czwartym miejscu finiszowała Paulina Wargacka zdobywając tytuł Mistrzyni Polski juniorów , zostawiając z tyłu wszystkie koleżanki z kadry Polski. Był to jej pierwszy start w sezonie i z pewnością forma jeszcze wzrośnie przed MP w Suszu na dłuższym dystansie. Ostatni w tym dniu był wyścig mężczyzn, w którym wystartował Marek Meier zajmując 57 miejsce.