sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Film o historii powstania basenu [VIDEO]

Film o historii powstania basenu [VIDEO]

05-07-2014 12:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,596 | Komentarzy: 5


Za 2 dni swoją działalność rozpocznie tak długo oczekiwana kolska kryta pływalnia. Z pewnością mało kto wie, jak doszło do tego, że nasze miasto posiadać będzie basen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Dla wszystkich mieszkańców, których choć trochę interesuje historia i losy Koła - zapraszamy do zapoznania się z blisko 30 minutowym filmem, w którym Tomasz Nuszkiewicz, Sekretarz Miasta opowiada o kolskiej pływali od czasów basenu otwartego przy Miejskim Domu Kultury, aż do otwarcia pierwszej krytej pływali.

W filmie dowiedzieć się można również o wszystkich problemach z jakimi borykało się miasto przy prowadzeniu tej inwestycji. Oprócz złych chwil, wiele jest tych dobrych, jakich? zobaczcie sami!Foto, video: F&A MEDIA
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
piotr 06-07-2014 09:34
Z tego co pamiętam to dokładnie tak, basen był zrobiony, lecz wielu kwestii nie przemyślano co do technologii w nim zastosowanych. Z tego właśnie powodu w każdą noc spuszczano wodę. Gdyby nie to, że technicznie nie był dobrze zrobiony to możliwe, że do dzisiaj byśmy z niego korzystali.
| Zgłoś do usunięcia
michu 05-07-2014 22:56
nie do końca to była kwestia wyłącznie cmentarza żydowskiego, słyszałem wiele lat temu takie głosy że chodziło również o jakieś wady technologiczne, czy montażowe na basenie. ktoś to może potwierdzić?
| Zgłoś do usunięcia
kolanin koło 05-07-2014 21:54
Panie sekretarzu i panie burmistrzu niedługo skończy się wasza władza...ludzie w końcu przejrzą na oczy,,,a wasze NIC NIE ROBIENIE SIĘ ZAKOŃCZY..Pora na zmiany,,dość przekrętów i układów..
| Zgłoś do usunięcia
Kazió Wichura 05-07-2014 18:52
A oto bryk dla p. sekretarza ze strony wirtualnysztetl.com: Cmentarz żydowski – Koło, ul. 3 Maja do rzeki Warty. Zniszczony w czasie drugiej wojny światowej. Dewastowany w kolejnych latach. Część gruntu została zajęta przez Dom Kultury. Na pozostałym wybudowano basen kąpielowy, który zasypano w latach dziewięćdziesiątych XX w. Teren uporządkowano i ogrodzono. Umieszczono na nim, staraniem Ziomkostwa Żydów Koła w Stanach Zjednoczonych i Izraelu, tablicę upamiętniającą to miejsce. To teraz już pan wie dlaczego tamten basen "długo nie pofunkcjonował".
| Zgłoś do usunięcia
as 05-07-2014 17:09
Panie sekretarzu. To co pan opowiada o błędach przy nadzorze nad budową basenu kompromituje pana, burmistrza i odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji urzędników. Wstyd, że z tego powodu budowa kosztowała drugie tyle co powinna. Co do basenu przy Miejskim Domu Kultury, powinien pan wiedzieć, że był on pobudowany tak jak MDK na cmentarzu żydowskim i słusznie gmina żydowska doprowadziła do jego zasypania.
| Zgłoś do usunięcia