sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka Ruszyło internetowe muzeum

Ruszyło internetowe muzeum

20-05-2010 10:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,020 | Komentarzy: 1


Właśnie ruszyło internetowe muzeum Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Wejść można do niego ze strony głównej: www.muzeum-kolo.pl lub wpisując adres: www.internetowe.muzeum-kolo.pl
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Ciekawa szata graficzna zachęca do wirtualnego obcowania z zabytkami. Znajdują się one w trzech działach: ceramika, zabytki archeologiczne i widokówki. Każdy eksponat prezentowany jest na filmie wraz z podpisem, podkładem muzycznym i głosem spikera.

Cierpimy na brak powierzchni wystawowej, szczególnie pod wystawy stałe. Dlatego z konieczności, aby zaprezentować bogactwo naszych zbiorów, przenosimy się do rzeczywistości wirtualnej. Przy obecnej dostępności internetu jest to bardzo skuteczna forma prezentacji . Planujemy sukcesywne poszerzanie ilości prezentowanych muzealiów – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor muzeum.

Na swojej stronie internetowej, muzeum oferuje również inne ciekawe atrakcje takie jak chociażby możliwość ściągnięcia tapet na komputer.
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~stefania 30-05-2010 12:23
BARDZO DOBRA INICJATYWA MUZEUM W KOLE PRZEJŚĆ CHOCIAŻ CZĘŚCIOWO DO PREZENTACJI SWOICH ZBIORÓW DO RZECZYWISTOŚCI WIRTUALNEJ, BO NIE KAŻDY KTO BY CHCIAŁ BYĆ W MUZEUM NA WYSTAWACH MA MOŻLIWOŚĆ OBEJRZENIA STARSZYCH RÓŻNYCH WYSTAW ZE WZGLĘDU NAWET LUDZI STARSZYCH NA TRUDNE WEJŚCIE DO MUZEUM ,A NAWET JEGO ODLEGŁOŚCI Z RÓŻNYCH CZĘŚCI NASZEGO MIASTA. INICJATYWA GODNA POCHWAŁY.
| Zgłoś do usunięcia