andre praca 2
Wiadomości Powiat Kolski Turniej o Mistrzostwo Wielkopolski

Turniej o Mistrzostwo Wielkopolski

30-07-2014 09:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,950 | Komentarzy: 1

Przez pięć dni trwały szachowe rozgrywki o Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów w Szachach klasycznych (1,5 godziny na partię na zawodnika). Turniej został rozegrany w Żerkowie na dystansie 9. rund.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
W turnieju udział wzięło 208 zawodników z Wielkopolski. Powiat kolski reprezentowali tylko zawodnicy z „Kiełbaski” Kościelec. Maciej Szafrański zajął 5 miejsce i uzyskał awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich, a Michał Grochowski był 19 i zdobył trzecią kategorię szachową.

– Są to bardzo młodzi zawodnicy. Maciej ma dopiero 9 lat a Michał 13. Jestem przekonany, że w przyszłym roku będą walczyli o pozycje medalowe – powiedział trener Dariusz Ostrowski.