REKLAMA
sim
REKLAMA
Artbud
Wiadomości Na sygnale Czujka uratowała życie

Czujka uratowała życie

15-09-2014 14:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,965 | Komentarzy: 0
REKLAMA
W dniu 11.09.2014 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole otrzymało zgłoszenie, że w budynku mieszkalnym jednorodzinnym zlokalizowanym na terenie Miasta Koła załączyła się czujka tlenku węgla.
Czujka uratowała życie
Foto:
REKLAMA
sokołów praca

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia dokonano pomiarów przy użyciu miernika wielogazowego i stwierdzono obecność tlenku węgla w pomieszczeniu. Jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej domownicy zgodnie z zaleceniami dyżurnego Stanowiska Kierowania KP otworzyli okna w celu przewietrzenia budynku i opuścili budynek. Dokonywane na miejscu zdarzenia pomiary wskazały, że źródłem tlenku węgla była kuchenka gazowa.

W rozmowie z domownikami ustalono, że otrzymali oni czujkę czadu w ramach organizowanej przez naszą Komendę akcji „Darmowa Czujka Dla Ciebie”. Podczas, której rozlosowane zostały czujki dymu i tlenku węgla w ramach projektu "Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego”. To kolejny już przykład na to, że czujka czadu ratuje zdrowie a niekiedy życie ludzkie.

Tekst: kpt. Marek Guzowski
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
REKLAMA
paryz


WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.