sim
Artbud
Wiadomości Już 5 czerwca w Kole zespół Kombii

Już 5 czerwca w Kole zespół Kombii

24-05-2010 11:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,339 | Komentarzy: 0


Tegoroczne obchody Dni Powiatu i Miasta Koła obchodzić będziemy w gwiazdorskim towarzystwie. Oprócz wyżej wspomnianego zespołu Kombii na scenie zagości znany wszystkim Kabaret Rak. Zapraszamy do krótkiej lektury na temat naszych gwiazd.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Kombii
Grupa powstała z inicjatywy Skawińskiego i Tkaczyka tuż po rozpadzie zespołu O.N.A. Do współpracy muzycy zaprosili pierwszego perkusistę zespołu Kombi Jana Plutę. Grupa ta tylko częściowo stanowi kontynuację zespołu Kombi z lat 80. Muzyka zespołu jest odmienna, oparta na partiach gitary elektrycznej. Klawiszowiec i założyciel Kombi, Sławomir Łosowski nie został zaproszony do grania w nowym zespole. Z uwagi na fakt, iż to on posiada prawa autorskie do nazwy i logotypu Kombi, zespół ten występuje pod nazwą Kombii wraz ze zmienionym logotypem.

Po dwóch miesiącach pracy zespół stworzył nowy program oparty na znanych przebojach takich jak: "Hotel twoich snów", "Linia życia", "Nasze rendez vous", "Nie ma zysku", "Kochać cię za późno", "Black and white" w nowych aranżacjach. Pierwszym publicznym występem Kombii był koncert w amfiteatrze w Wiśle, specjalnie na zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następnie zespół wziął udział w finale "Szansy na sukces" oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 11 lipca 2003 odbył się inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany na żywo przez TVP2.

Sezon lato-jesień 2003 wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski, podczas której Kombii było entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Na przełomie 2003-2004 zespół rozpoczął pracę nad tworzeniem premierowego materiału na nową płytę. W tym czasie nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (laureat Fryderyka 2003) i od marca rozpoczął nagrywanie nowej płyty, której wydanie przewidziano na wrzesień 2004.

Wiosną 2004 r. Kombii podpisało wieloletni kontrakt płytowy z firmą Universal Music Group. 25 października 2004 r. miała miejsce premiera płyty Kombii C.d.. Znalazły się na niej premierowe utwory, z których jeden – "Sen się spełni" – odnosił już sukcesy na listach przebojów. Jesienią zespół zagrał kilkanaście koncertów.

Na początku 2005 roku zespół wyjechał na koncerty do Stanów Zjednoczonych i Kanady. W lutym w sklepach muzycznych pojawiła się reedycja płyty C.D.. Specjalne dwupłytowe wydanie zostało wzbogacone o 11 utworów zespołu z lat osiemdziesiątych w nowych aranżacjach.

Wiosną grupa rozpoczęła trwającą cały sezon trasę koncertową. Ukazał się również drugi singel zespołu: "Pokolenie". W kwietniu płyta "C.D." otrzymała status złotej płyty.

W maju zespół Kombii wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i otrzymał Superjedynkę w kategorii "Album roku – pop" za płytę C.D.. W czerwcu zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu Top Trendy jako gwiazda wieczoru. Podczas koncertu transmitowanego na żywo w telewizji Polsat, zespołowi Kombii została wręczona platynowa płyta.

Lato 2007 zespół Kombii spędził grając koncerty. Pierwszym singlem zespołu z płyty Ślad było tytułowe nagranie. Drugim – utwór Myślę o Tobie, trzecim utwór Merenge, a czwartym i ostatnim piosenka Awinion. W 2008 roku ukazała się płyta D.A.N.C.E. zawierająca remiksy nagrań zespołu.

W kwietniu 2010 roku na głównej stronie zespołu została zamieszczona informacja, że już w 21 maja 2010 będzie miała premierę kolejna płyta ("O Miłości"), zawierająca zupełnie nowe utwory. Płyta będzie projektem w pełni autorskim. 23 kwietnia 2010 roku na gali ESKA Music Awards 2010 został zaprezentowany pierwszy singel "Gdzie jesteś dziś".

Źródło: wikipedia.pl
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!