REKLAMA
sim
REKLAMA
turek
Wiadomości Miasto Koło Październik rekordowym miesiącem

Październik rekordowym miesiącem

06-11-2014 11:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 14,614 | Komentarzy: 12
REKLAMA
To ogromny sukces dla naszej redakcji! Według statystyk Google Analytics w miesiącu październiku średnia liczba unikalnych czytelników dziennie przekroczyła 36 tysięcy co daje nam pozycję lidera wśród kolskich mediów.
Październik rekordowym miesiącem
Foto:
REKLAMA
sokołów praca

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Za kilkanaście dni nasz portal obchodzić będzie piąte urodziny, dlatego świetne wyniki oglądalności napawają nas energią do działania i jeszcze większego zaangażowania w pracę.

Według najdokładniejszych statystyk ruchu internetowego, portal e-kolo w miesiącu październiku osiągnął rekordowe wyniki oglądalności. Według w/w serwisu średnia dzienna unikalnych użytkowników (liczba niepowtarzalnych adresów IP) wynosiła 36 381. Przy czym średnia liczba wyświetleń adresu www.e-kolo.pl sięga do 196 211 dziennie.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Wam, drodzy czytelnicy, że od 5 lat zaglądacie tutaj każdego dnia i razem z nami tworzycie Pierwszy Kolski Portal Informacyjno-Ogłoszeniowy.

Warto również zagłębić się w rozmieszczenie geograficzne naszych widzów.
1. 95,5% widzów z Polski
a) 70% Miasto Koło
b) 17% Miasto i Gmina Kłodawa
c) 7% Miasto i Gmina Dąbie
d) 6% inne z powiatu kolskiego.
2. 1% widzów z Niemiec
3. 1% widzów z Holandii
4. 1% widzów z Wielkiej Brytanii
5. 0,5% widzów ze Stanów Zjednoczonych
6. 0,5% widzów z Norwegii
7. 0,5% inne

Analizując urządzenia z jakich nas odwiedzacie, skłaniacie nas do modernizacji wersji mobilnej, ponieważ według liczb - ponad 20% wszystkich wejść to odwiedziny za pośrednictwem tabletów lub smartfonów.

Czy możemy stwierdzić, że portal e-kolo.pl dociera do największej ilości mieszkańców w mieście i powiecie? TAK!
Porównując zasięg konkurencyjnych mediów:
- Telewizja Kablowa: według informacji udostępnionych na stronie internetowej telewizji "Aktualnie docieramy do prawie 5800 abonentów w Kole i Kłodawie." lecz nie posiadamy informacji w ilu mieszkaniach dziennie oglądany jest program.
- "Przegląd Kolski" - tygodnik wydawany w nakładzie 4250 sztuk, nie posiadamy informacji o ilości zwrotów nakładu.
- Portal e-kolo.pl - ponad 36 tysięcy odwiedzin DZIENNIE!Liczby wyrażone w procentach. Wyniki "Przeglądu Kolskiego" oraz "Telewizji Kablowej" przy założeniu, że cały nakład zostanie sprzedany oraz w każdym mieszkaniu oglądano program TVK.

W imieniu całej redakcji dziękujemy Wam, drodzy czytelnicy za wsparcie oraz, że każdego dnia znajdujecie chociaż chwilę, aby zajrzeć do nas.

Foto: F&A MEDIA
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
REKLAMA
paryz


WASZE KOMENTARZE (12)
do joanna 07-11-2014 14:53
ehh kolejna osoba, ktora nie rozumie sensu istnienia statystyk. W statystykach podano nie liczbe wejsc na strone tylko liczbe osob (adresow IP) ktore strone odwiedzily danego dnia, niewazne czy weszla jedna z nich 10000 razy czy 1 liczy sie tylko jako jednostka. zatem mozna przelozyc to na 1 mieszkanie w ktorym sie oglada oraz jedna gazete ktora znajduje sie w sklepie. bo chodzi o 1 jednostke a nie ile razy dana jednostka byla w dloniach.
| Zgłoś do usunięcia
joannna 07-11-2014 12:54
To jak można porównać, to powinno być tak, że każde spojrzenie na program lokalny, bądź przeczytanie artykułu w gazecie jako jedno kliknięcie. Więc gdyby się to mnożyło to procentowo by to inaczej wyszło. Tak samo jak ten sondaż, który jest kompletnie niewiarygodny.
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 07-11-2014 09:38
raczej można porównywać. mimo, że co materialne to materialne a co internetowe to internetowe. Gazeta ma swój nakład, który w danej ilości się sprzeda lub nie, lecz swoją górną granice posiada (nakład) a więc nie trafi do czytelników w większej liczbie niż założona. Telewizja kablowa też posiada swoje maksimum czyli 5800 mieszkań, w których jest możliwość odbioru programu telewizji. Internet ma tę przewagę, że nie posiada limitów zasięgu i odbioru dlatego wszyscy się przesiadają na pobieranie informacji lokalnych taką drogą. Nie obrażajmy redakcji, bo mimo wszystko ma racje. Pod względem oglądalności i zasięgu jest nr 1, głównie poprzez to, że działa w internecie. Zapewne swoisty "hejt" kierowany jest ze strony konkurencji. no cóż. Taka nasza lokalna zgryzota, że sukcesy wyśmiewać a z porażek budować swoją dumę
| Zgłoś do usunięcia
jonnnie 07-11-2014 09:18
Jak można porównywać ilość wejść na stronę w liczba nakładów gazety, bądź liczbą abonentów lokalnej tv. To jest zupełnie nieporównywalne. Gratuluje inteligencji założycielowi tematu.
| Zgłoś do usunięcia
elzbieta 06-11-2014 13:22
do as: "Czy możemy stwierdzić, że portal e-kolo.pl dociera do największej ilości mieszkańców w mieście i powiecie?" czy tutaj jest mowa tylko o miescie? czy przeglad kolski nie dociera na teren calego powiatu? czy TVK nie nadaje programu w klodawie? Czytajmy a pozniej komentujmy
| Zgłoś do usunięcia
as 06-11-2014 13:18
Nie. Liczę tylko 70% podanych przez redakcję mieszkańców Koła co daje 25.200 osób. Kończę na ty polemikę bo jest ona zbędna. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
elzbieta 06-11-2014 13:01
do as: a liczysz mieszkancow calego powiatu? + jak widac naszych rodakow za granica?
| Zgłoś do usunięcia
as 06-11-2014 12:57
Wyjaśnienia redakcji rozumiem. Nikomu nie zazdroszczę i nie cierpię w związku z sukcesem innych. Statystycznie każdy mieszkaniec Koła wchodzi na portal e-kolo, z unikatowym IP raz dziennie.
| Zgłoś do usunięcia
elzbieta 06-11-2014 12:30
zgadzam sie z przedmowca. Pazdziernik to bez watpienia miesiac wyborczy a ten portal jako jedyne medium lokalne ukazuje wszystkie szczegolowe informacje dotyczace wyborow samorzaodowych z terenu calego powiatu. Sama pochodze z Klodawy i tutaj ten portal duzo zyskal na popularnosci i wiele osob w ogole dowiedzialo sie o jego istnieniu poprzez promocje wydarzen i wyborow klodawskich. Chociaz jestem czytelniczka dopiero od paru miesiecy - gratuluje!
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 06-11-2014 12:11
czegoś nie rozumie... zamiast sie cieszyc ze w naszym miescie jest taki portal, gdzie mozemy dowiedziec sie praktycznie wszystkiego od wiadomosci codziennych po sport, zapowiedzi imprez itd. to zawsze znajdzie sie "taki" ktory szuka dziury w calym, ktory podazy wszystko, bo przeciez wielu wyznaje zasade "sukces innych to moje cierpienie". Zgadzam sie z danymi, co do proporcji. przegladu od wielu miesiecy juz nie czytam, kablowka przez to ze nadaje co godzine - znudzila sie. Ja i wielu moich znajomych blizszych i dalszych codziennie zagladamy tutaj wiele razy a takich jak my z pewnoscia jest mnostwo.
| Zgłoś do usunięcia
Redakcja 06-11-2014 11:54
Statystyki dotyczą całości serwisu, czyli: ogłoszeń drobnych, katalogu firm, ofert pracy, kamer on-line, oraz fanpage (ekolopl).
| Zgłoś do usunięcia
as 06-11-2014 11:42
Szanowna redakcjo. Wierutnym kłamstwem z waszej strony jest podawanie danych o popularności waszego portalu. Jeżeli zliczyć czytających artykuły w dniu wczorajszym, to ich ilość dzisiaj na godz.11.38 wynosi 1794 wejścia - podobnie jest w innych dniach i miesiącach. Skąd więc podawane przez was dane. Pamiętajcie, że taka manipulacja jest karalna. Albo podacie prawdę albo podejmę odpowiednie środki by wyjaśnić skąd takie rozbieżności. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.