sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Mundurowi przejęli sztandar szkoły

Mundurowi przejęli sztandar szkoły

08-11-2014 09:33 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,899 | Komentarzy: 1


Uczniowie nowopowstałej w kolskim Liceum Ogólnokształcącym klasy o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne” odbyli ceremonię przejęcia sztandaru szkoły oraz ślubowania. Od teraz to właśnie oni, „mundurowi”, będą godnie reprezentować LO podczas lokalnych uroczystości państwowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Tłem do ceremonii był apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany dla szkolnej społeczności. Wygłaszane na okoliczność 96. rocznicy powrotu Polski na mapę Europy treści patriotyczno-narodowe wpisywały się w pasowanie młodzieży i przejęcie sztandaru, bowiem szczególnie te wartości krzewione będą wśród uczniów pobierających naukę w klasie o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne”.

- Decydując się na utworzenie klasy „mundurowej” podjęliśmy próbę uczenia form organizacji, prowadzenia żołnierskiej musztry, mówienia o bohaterstwie i odwadze, przekazywania takiej wiedzy, która uczyni tę młodzież lepszymi ludźmi – przyznał dyrektor LO Waldemar Koligot. – Dlatego też teraz koncentrujemy się na sprawach państwa oraz zarządzania kryzysowego, organizacji służb. Osobiście zależało mi, by młodzież prowadził zawodowy żołnierz, który doświadczył misji w kraju i za granicą.

Zapytany o program nauczania wychowawca kpt. rezerwy Ireneusz Wojtysiak wyjaśnił, że realizuje trzyletni program autorski, zaczyna od musztry wojskowej i pokazania wychowankom, jak wygląda życie na poligonie, na misji, w koszarach. – Młodzież jest zdyscyplinowana i dumna z tego, co robi – zakończył kpt. Wojtysiak – A od dziś z honorem będzie reprezentować LO na forum.

Dostojeństwa uroczystości dodała obecność wśród zaproszonych gości pułkownika dra inż. Witolda Terechowicza. W wystąpieniu do młodzieży wspomniał bojowników o wolność ojczyzny. Przekazał klasie mapę Polski, by symbolicznie nawiązać do patriotyzmu i obrony granic.

UM KOŁO
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ujj 08-11-2014 11:09
Mundurowi teraz będą reprezentować szkolę? Nono...Państwo mundurowe się zaczyna.
| Zgłoś do usunięcia