sim
andre praca
Wiadomości Miasto Koło Przedszkolaki z 6 uczcili Niepodległość [F]

Przedszkolaki z 6 uczcili Niepodległość [F]

14-11-2014 11:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,785 | Komentarzy: 1

Za nami obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji cały ubiegły tydzień upłynął w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole pod hasłem – „Polska - to mój dom”.
Przedszkolaki z 6 uczcili Niepodległość [F]
Foto:
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
W trakcie prowadzonych zajęć dzieci przypominały sobie i utrwalały symbole narodowe, śpiewały hymn narodowy, zapoznawały się z mapą Polski i zaznaczonymi na niej najważniejszymi miastami, rzekami. Ważnym elementem było samodzielne wykonanie flagi i godła Polski, jak również kotylionów i serca z biało – czerwonych kwiatów. Wszystkie powyższe działania przygotowywały dzieci do uroczystego przeżycia Święta Niepodległości.

Zaplanowany na piątek przemarsz do pomnika ku czci poległym w wojnach bojownikom ze względu na złą pogodę zorganizowany został w środę 12 listopada. Trzy najstarsze grupy, tuż po śniadaniu wyruszyły w uroczystym przemarszu, aby przy pomniku złożyć przygotowane serce z kwiatów. Dzieci z flagami w dłoni i kotylionami na kurtkach przeszły wraz z paniami ulicami miasta, aby w ciszy podziękować i złożyć hołd poległym bojownikom o wolność.

Izabela Michalak

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Mirka 14-11-2014 23:57
Brawo maluchy, wielkie uznanie dla waszych pań.Widziałam jak szliście, wyglądaliście wspaniale. Wszyscy powinni z was brać przykład. To wspaniałe, że tak kochacie swoją ojczyznę.
| Zgłoś do usunięcia