Gorąco nie tylko na boisku

Autor: 29 Maj 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
7,627 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W spotkaniu 28. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej Zryw Dąbie podejmował na własnym boisku Obrę Kościan. Gospodarze, którzy w środę wywalczyli Puchar Polski na szczeblu okręgu konińskiego, wciąż muszą walczyć o ligowe utrzymanie. Aby uniknąć baraży, bardzo ważne było zwycięstwo w sobotnim meczu. Pojedynek rozgrywany był na przesiąkniętym wodą boisku.

0
7,627 razy
Od pierwszych minut optyczną przewagę osiągnęła drużyna gości. Długo jednak piłkarze z Kościana nie mogli znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Jerzego Ignaczaka. Pierwszy gol padł dopiero w 37. Minucie, kiedy po wykonaniu rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki wepchnął Piotr Sołtysiak. W 40. minucie było już 0-2, a gola zdobył Łukasz Spławski. Kibice Zrywu, których zgromadziło się około 70, nie musieli długo czekać na gola kontaktowego. Bramkę na 1-2, po szybkiej kontrze, zdobył w 41. minucie Damian Strzeliński. Do przerwy więcej goli już nie padło.

Druga połowa to podobny obrazek, jak dotychczas. Znów Obra atakowała, a Zryw starał się grać z kontrataków. Ten sposób okazał się skuteczny dla gospodarzy, którzy w 59. Minucie wyrównali stan gry. Gola zdobył Łukasz Galanciak. Dąbianie zaczęli grać odważniej, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, żaden atak nie przyniósł oczekiwanego efektu. Wręcz przeciwnie, w 70. minucie trzecią bramkę zdobyła drużyna Obry, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Kamiński. Więcej goli w tym meczu już nie padło i wynik końcowy brzmi 3-2 dla Obry Kościan.

Należy jeszcze wspomnieć o nieprzyjemnym incydencie, który miał miejsce w 75. minucie gry. Wówczas to grupa „kibiców” Obry Kościan zaatakowała dąbską ochronę i próbowała przedrzeć się do sektora zajmowanego przez fanów gospodarzy. Spotkanie zostało przerwane, jednak interwencja zawodników Obry i służb porządkowych przywróciła porządek na stadionie.

Zryw Dąbie – Obra Kościan 2-3 (1-2)

Bramki: 41`Damian Strzeliński, 59`Łukasz Galanciak – 37`Piotr Sołtysiak, 40`Łukasz Spławski, 70`Łukasz Kamiński.