sim

Wiadomości Miasto Koło Kolski akcent w konkursie Polskiego Radia

Kolski akcent w konkursie Polskiego Radia

15-12-2014 08:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,331 | Komentarzy: 0


W sobotę 13 grudnia 2014 zakończyła się XIII Charytatywna Akcja Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Jej integralną częścią był ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „Choinki Jedynki – Symbole Świąt”. Patronat nad konkursem objęła pani Anna Komorowska a całkowity dochód z licytacji prac – i tych dziecięcych i wykonanych przez dorosłych Przyjaciół Jedynki – zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej i „Pro-Artis” Andrzeja Brandstattera.

Spośród ponad 5 tysięcy dziecięcych prac nadesłanych na konkurs Radiowej „Jedynki” do finałowej „20” zakwalifikowały się po raz pierwszy w historii konkursu aż dwie prace z tej samej placówki - z SOSW w Kole - w dodatku wybrane przez tego samego jurora: Panią Katarzynę Kasię, filozofa, estetyka i pedagoga ASP w Warszawie. Ich autorami są: Katarzyna Konwerska i Łukasz Ściśler. To nie koniec miłych niespodzianek. Okazało się, że praca Łukasza (technika: pastele olejne, „wydrapywanka”) w licytacji na żywo w dniu 5.12.2014 na antenie Polskiego Radia osiągnęła najwyższą cenę – 3000 zł a dzieło Kasi (technika: kolaż) sprzedano za 700 zł. W ten sposób wychowankowie SOSW przyczynili się pośrednio do zasilenia kont Fundacji: Mimo Wszystko i Pro-Artis o niebagatelną kwotę 3700 zł.

Kasia I Łukasz mieli też swoje pięć minut na antenie Polskiego Radia, opowiadając o swoich pracach.

Powód do dumy miała również prowadząca zajęcia plastyczne w Internacie SOSW pani Krystyna Wasilewska, odbierając telefon z gratulacjami od organizatorów konkursu.

Kasia i Łukasz dołączyli do grona zwycięzców konkursu „Choinki Jedynki” z ubiegłych lat: Adriana – jego praca „firmowała” aukcję prac Przyjaciół Jedynki - Moniki i Kamili.
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!