Autor: 03 Czerwiec 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(2) | Czytano:
43,789 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W przedostatniej kolejce IV ligi wielkopolskiej południowej Olimpia Koło zremisowała 1-1 z Obrą Kościan. Na trybunach zasiadło około 300 kibiców, co jest rekordem frekwencji na kolskim stadionie w kończącym się sezonie. Do Koła zawitała także kilkudziesięcioosobowa grupa fanów z Kościana.

2
43,789 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Mecz rozpoczął się dla gospodarzy pechowo. W 3. minucie Robert Suliński sfaulował w polu karnym Łukasza Spławskiego i arbiter zmuszony został podyktować "jedenastkę". Rzut karny wykonywał Piotr Sołtysiak, ale piękną interwencją popisał się kolski bramkarz, który obronił strzał. W 20. minucie rajd prawym skrzydłem przeprowadził Michał Rutkowski, a akcję strzałem w bramkarza gości zakończył Mariusz Szymański. W 33. minucie Mariusz Szymański posłał piłkę obok słupka, po podaniu od Łukasza Sikorskiego. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Na drugą połowę sztab szkoleniowy Olimpii wprowadził na boisko Piotra Marańdę, który jeszcze bardziej ożywił kolskie prawe skrzydło. W 62. minucie lewą stroną boiska przedarł się Jarosław Kawka, zagrał piłkę do Mariusza Szymańskiego, który popisał się silnym strzałem z 10 metrów i zdobył swojego piątego gola w barwach Olimpii. Zespół z Kościana odpowiedział bez wahania. Już w 63. minucie mogła paść bramka wyrównująca, jednak Łukasz Biały wyraźnie przestrzelił. W drugiej połowie na boisku w barwach Olimpii pojawiło się także trzech młodych zawodników z rocznika 1992. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Filip Zborowski, który przeprowadził kilka rajdów po lewym skrzydle. W 82. minucie powinno być 2-0, jednak Jarosław Kawka będąc w sytuacji sam na sam, z 8 metrów strzelił ponad poprzeczką. Gdy kibice cieszyli się z wywalczenia trzech punktów, groźnie zaatakowali goście i w przedłużonym czasie gry Łukasz Spławski, strzałem w długi róg bramki pokonał Roberta Sulińskiego.

Chciałoby się rzec: "Tradycji stało się zadość". To już kolejny mecz, w którym Olimpia traci gola w ostatnich minutach. Najważniejsze jest jednak to, że kolanie na pewno nie zagrają w barażach o utrzymanie i od sierpnia ponownie gościć będziemy an boiskach IV ligi. Na razie jeszcze czeka naszych ulubieńców ostatnie spotkanie tego sezonu. W niedzielę, o godzinie 16.00, w derbach powiatu, Zryw Dąbie podejmie na własnym boisku naszą Olimpię.

Olimpia Koło - Obra Kościan 1-1 (0-0)

Bramki: 62`Mariusz Szymański - 90+2`Łukasz Spławski.

Skład Olimpii: Robert Suliński - Piotr Krzyżanowski, Tomasz Mikusik, Sebastian Woźniak, Łukasz Sikorski - Jarosław Kawka (84.Adam Rostkowski), Michał Rutkowski (70.Filip Zborowski), Sylwester Śliga, Łukasz Szafoni (46.Piotr Marańda) - Hubert Powietrzyński, Mariusz Szymański (89.Piotr Andrzejczak).