sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Złoty Krzyż Grunwaldu dla ks. Ogrodowczyka

Złoty Krzyż Grunwaldu dla ks. Ogrodowczyka

17-06-2010 08:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,719 | Komentarzy: 0


W niedzielę, 13 czerwca 2010 roku, o godzinie 12.00, po zakończeniu Mszy św. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na ulicy Blizna w Kole, odbyła się miła uroczystość podczas której Orderem Wojennym Krzyża Grunwaldu odznaczono Ks. Prałata Janusza Ogrodowczyka.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Odznaczenie dokonał Prezes Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Wojennego Krzyża Grunwaldu Tadeusz Kreps i Ks. Kapelan Grzegorz Karolak – Prałat Honorowy Papieski na mocy uprawnień statutowych „Za zasługi dla Stowarzyszenia KOWKG”. Order został wręczony za działalność na rzecz pojednania wyznań i narodów. – Wielki wkład w Misję Pojednania i Ekumenizmu wnosi ks. prałat Janusz Ogrodowczyk – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole – mówił ks. Grzegorz Karolak – ksiądz Ogrodowczyk każdego roku organizuje nabożeństwa ekumeniczne i uczestniczy w kościele Ewangelicko – Augsburskim w Kole. Chętnie włącza się w inne inicjatywy ekumeniczne regionu i czynnie w nich uczestniczy, stanowiąc wielkie wsparcie dla ich organizatorów. Wierni obecni w kościele owacją na stojąco dali wyraz aprobaty dla ks. Janusza.

Ksiądz proboszcz Janusz Ogrodowczyk był bardzo zaskoczony odznaczeniem jakie Go spotkało. – Wyróżnienie było dla mnie miłym zaskoczeniem. Przecież posługę jaką pełnię należy do moich obowiązków. Staram się naśladować Chrystusa, który pojednał Świat i nam zlecił posługę pojednania – powiedział ks. proboszcz prałat Janusz Ogrodowczyk.

Po zakończeniu Mszy św. można było nabyć książkę pt. ”Westerplatte 4:48” w której jest zapis chronologiczny minuta po minucie walk o Westerplatte. Książka ujawnia kulisy „kurtuazyjnej” wizyty pancernika „Schleswig–Holstein w Gdańsku Nowym –Porcie i rolę jaka odegrał on podczas siedmiodniowych walk o Westerplatte. Jest to tłumaczenie i opracowanie przez Jacka Żebrowskiego. Praca jest dedykowana Pasterzowi Diecezji Włocławskiej Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi wyrażając wdzięczność za Jego Posługę i wkład w przygotowanie Wielkiego Jubileuszu 600 lecia Katedry Włocławskiej. Są też zdjęcia żołnierzy polskich i niemieckich, dawniej przeciwników dziś przyjaciół.

Michał Chojnacki
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!