REKLAMA
sim
REKLAMA
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Złapany dwie godziny po rozboju

Złapany dwie godziny po rozboju

23-06-2010 20:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,842 | Komentarzy: 4
REKLAMA
Za 5 włamań, 3 kradzieże i rozbój odpowie nieletni, którego we wtorek po południu zatrzymali kolscy policjanci. Chłopak wpadł dwie godziny po rozboju jakiego dokonał na 17 letnim mieszkańcu Koła.
Złapany dwie godziny po rozboju
Foto:

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
We wtorkowe popołudnie dyżurny kolskiej komendy przyjął zgłoszenie, że na ul. PCK, do 17 latka podszedł młody chłopak i grożąc użyciem siły zażądał wydania telefonu komórkowego, ten w obawie o swoje zdrowie oddał aparat. Ponieważ napadnięty 17 latek znał z widzenia swojego agresora, policjanci szybko ustalili, że za przestępstwem stoi 14 letni kolanin, bardzo dobrze znany ze swojej przestępczej działalności. Zaraz też złożono wizytę w jego domu, tam wprawdzie go nie było, ale kiedy funkcjonariusze opuszczali posesję zauważyli nieletniego zmierzającego w jej kierunku. Na widok radiowozu 14 latek zaczął uciekać. Nie pomogło mu nawet to, że chciał się ukryć na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Kolejowej. W niespełna dwie godziny od rozboju nieletni był już na komendzie. W jego kieszeniach znaleziono zrabowany wcześniej telefon. W międzyczasie ustalono też, że od kilku tygodni przebywa na niepowrocie do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Podczas przesłuchania przyznał się do rozboju, a także do 5 włamań i 3 kradzieży. Potwierdzeniem tego były też ślady oraz ustalenia operacyjne kryminalnych.

Na przełomie maja i czerwca włamał się między innymi do restauracji i kilku biur w budynku przy ul. Toruńskiej w Kole, okradł także dwie przypadkowe osoby ze sprzętu elektronicznego. O zatrzymaniu nieletniego i kolejnych przestępstwach na jego koncie powiadomiono sąd rodzinny. Decyzją sędziego jeszcze tego samego dnia został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka, tam poczeka na postanowienie o umieszczeniu w nowym ośrodku.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~x 25-06-2010 22:48
kto to byl
| Zgłoś do usunięcia
~Tomek 24-06-2010 17:47
Też się dziwie, że tak krótko to trwało ;p bo szybkość policji zazwyczaj jest "piorunująca"
| Zgłoś do usunięcia
~kolak 24-06-2010 17:40
Tylko że to trochę dziwne że szukano Go aż 3 m-ce,dopiero po zgłoszeniu Go złapali:)
| Zgłoś do usunięcia
~Tomek 23-06-2010 23:20
14 lat, jakoś nie jestem zszokowany. A niestety powinienem.
| Zgłoś do usunięcia