sim
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski VI Festiwal Piosenki Integracyjnej

VI Festiwal Piosenki Integracyjnej

01-07-2010 14:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,098 | Komentarzy: 0


Oprócz pogody, dopisali uczestnicy i organizatorzy. Prawie pół setki wokalistów nie tylko z terenu powiatu kolskiego „walczyło” z mikrofonem w ręku o główne nagrody kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Integracyjnej, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chodowie. „Gwiazdami” spotkania była trójka młodych członków zespołu „Verdis”, a gościnnie, w roli wokalisty, wystąpił… proboszcz z Dębna Królewskiego.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Impreza rozpoczęła się chwilą ciszy poświęconą zmarłemu kilka lat temu papieżowi Janowi Pawłowi II, ofiarom tegorocznej katastrofy nad Smoleńskiem i powodzi oraz długoletniemu włodarzowi chodowskiej gminy Janowi Murakowskiemu. Następnie nad placem przy Urzędzie Gminy i sąsiadującym zabytkowym parkiem popłynęła wspólnie odśpiewana „Barka”. Ocenę prezentacji w dwóch kategoriach: osoby niepełnosprawne i dzieci szkolne, prowadziła komisja artystyczna pod przewodnictwem Marioli Nowak, a w roli uroczych, ciepłych i dowcipnych „zapowiadaczy” wystąpili: Lilla Marczak, nauczycielka z Kaleni Małej oraz Dawid Mazurkiewicz ze Zduńskiej Woli.
Po przesłuchaniach 46 uczestników wokalnych zmagań jury postanowiło przyznać główną nagrodę w kategorii niepełnosprawnych duetowi: Maciejowi Gali i Marzenie Jędrzejczak, reprezentujących GOPS Chodów za żywiołowo wykonanego „Zakochanego klauna”. Wzruszony był Marcin Jasiński ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębnie Królewskim, któremu wykonanie „Mojego jedynego marzenia” pozwoliło odebrać drugą nagrodę. Za utwór „Od dziś” Klaudia Wiankowska z chodowskiego gimnazjum została zdobywczynią trzeciej lokaty. W grupie dzieci szkolnych, oprócz pierwszego miejsca, sporą grupę fanek zdobył Piotr Balcer z Chodowa, który z estrady prosił: „Pokaż mi niebo”. Dwie drugie nagrody przypadły Natalii Barańskiej ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kłodawie za „Zuzię, lalkę niedużą”, a dla Heleny Kołodziejczak z Grzegorzewa ta lokata była „Z bajki”. Trzecie miejsce przyznano Wiktorii Tomczak z Rdutowa. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Woźniak z SP Chodów oraz Fabian Pawlak z SP Kaleń Mała. Był też plebiscyt publiczności na najładniej wykonaną piosenkę. Najwięcej głosów uzyskały: Patrycja Radke z SP Osiek Wielki za utwór „Otwórz oczy” oraz Daria Dróżdż z MGOK Przedecz za „List do matki”.

Nagrody, ufundowane dzięki pomocy prawie wszystkich samorządów gminnych z terenu powiatu kolskiego oraz przedsiębiorców i sponsorów, wręczała organizatorka spotkania, kierownik chodowskiego GOPS Bożena Mijas w towarzystwie wójta gminy Henryka Tomczaka, szefowej jury i członków koncertującego później zespołu „Verdis” z Białegostoku. Nagród było tak dużo, że otrzymali je wszyscy uczestnicy po kilka razy, a pozostałe „nadwyżki” poszybowały ze sceny w kierunku publiczności. Oprócz artystów z Białegostoku gościnnie wystąpił w roli wokalisty proboszcz z Dębna Królewskiego, ksiądz Andrzej Klauza.

Cieszę się, że w tym dniu wszyscy poczuliśmy się równi, z jednakowymi szansami, że było dużo uśmiechu i radości, że udało się nam zintegrować przez piosenkę. Zapraszam wszystkich za rok – powiedziała inicjatorka i organizatorka imprezy, szefowa GOPS Chodów Bożena Mijas. Przygodę z piosenką zakończyła zabawa taneczna na murawie, a do tańca przygrywał Mateusz Karczmarek.

zit
#zdj:Festiwal Chodów
Główni laureaci chodowskiego festiwalu w kategorii niepełnosprawnych: Maciej Gala i Marzena Jędrzejczak
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!