Olimpia Koło – Victoria Września 1:4 (0:2)

Autor: 04 Maj 2016 przeczytasz w ok. 2 min.
Olimpia Koło – Victoria  Września 1:4 (0:2)
©
(1) | Czytano:
3,905 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Zajmująca 3 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi grupy południowej Victoria Września, zawitała do Koła pokonując gospodarzy - Olimpię 4:1.

1
3,905 razy
2:0 prowadzili już goście. Po 17 minutach gry zanosiło się na sromotną porażę kolan. Bramki w tym czasie zdobyli dla Victorii Arkadiusz Juchacz w 11 minucie i z karnego Maciej Lisiecki w 17 minucie.

Nie wiem co powiedział w szatni swoim zawodnikom trener Olimpii Hubert Powietrzyński, ale po przerwie olimpijczycy zaczęli grać lepiej w wyniku czego w 49 minucie Piotr Marańda strzelił kontaktowego gola i zmniejszył rozmiary porażki do 1:2. W drugiej części gry lekką przewagę uzyskali miejscowi, ale nie wykorzystali wypracowanych sytuacji. W końcówce meczu po błędzie sędziego, który nie odgwizdał ewidentnego faulu na Marańdzie zdobywają 3 bramkę, a jej strzelcem został ponownie Lisiecki. To załamało kolan i w doliczonym czasie gry stracili 4 bramkę po strzale Jakuba Groszkowskiego w 93 minucie.Tak więc goście zwyciężając w Kole zdobyli 3 punkty i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Kolanie spadli o jedno oczko i zajmują 11 miejsce.

Pod koniec meczu obok boiska doszło do zamieszania, na skutek pomyłek sędziowskich, którzy popełniali sporo błędów z jednej jak i z drugiej strony.

Jarek Kawka po meczu powiedział: Pierwsza połowa zdecydowanie dla Victorii i zasłużone prowadzenie. Uważam, że Victoria zagrała najlepsze 45 minut ze wszystkich drużyn jakie zagościły w tym roku w Kole. W drugiej odsłonie to my pokazaliśmy pazur i gdyby nie ogrom pomyłek jakich dopuścił się w tym spotkaniu główny arbiter moglibyśmy pokusić się o remis.

Skład Olimpii:Łukasz Szymański, Dawid Wiśniewski, Paweł Powietrzyński( 80’ Piotr Andrzejczak),Kamil Budynek, Sylwester Śliga, Ariel Szczesiak( 73’ Filip Zborowski), Mateusz Zaborski, Kamil Jaroszewski( 45’ Eryk Lisiak) Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Piotr Marańda.

Skład Victorii: Tomasz Nowicki, Filip Budasz, Mateusz Goździaszek, Jakub Groszkowski, Arkadiusz Juchacz, Łukasz Jasiński, Kacper Łabędzki, Maciej Lisiecki, Paweł Lisiecki, Krzysztof Pawłowski, Maciej Matuszak.