sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Wojewódzkie obchody Święta Policji

Wojewódzkie obchody Święta Policji

19-07-2010 06:34 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,600 | Komentarzy: 0
Wojewódzkie obchody Święta Policji
Foto:
zacisze
W piątek 16 lipca w Kaliszu odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji 2010. Podczas uroczystości były i kolskie akcenty, odznaczenie dla wójta z Babiaka oraz awans dla jednego z naszych funkcjonariuszy.
W wielkopolskich obchodach 91. rocznicy powstania Policji udział wziął Komendant Główny Policji generalny inspektor Andrzej Matejuk, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu młodszy inspektor Krzysztof Jarosz, a także komendanci miejscy i powiatowi oraz policjanci i pracownicy cywilni garnizonu wielkopolskiego. W uroczystościach uczestniczyli także Pan Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski, Pan Janusz Pęcherz Prezydent Miasta Kalisza, Starosta Kaliski Pan Krzysztof Nosal oraz przedstawiciele licznych organizacji i instytucji, a także mieszkańcy miasta. Policyjne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej. Jednym z biorących udział w koncelebrze był kolski kapelan, ks. Józef Wronkiewicz.

Święto Policji ma dla policjantów i pracowników cywilnych bardzo duże znaczenie. To uhonorowanie ich trudu i zaangażowania wkładanego w codzienną służbę na rzecz innych ludzi. To wyraz szacunku dla ich pracy, zapewniającej bezpieczeństwo i porządek na terenie naszego kraju. To także okazja do wyróżnienia tych osób, które wykazały wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Jednym z wyróżnionych był Wójt Gminy Babiak Wojciech Chojnowski, który został odznaczony brązowym Medalem za Zasługi dla Policji. Odznaczenie to nadawane jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji osobom, które w sposób szczególny wspierają policyjne działania.

W roku bieżącym na wyższe stopnie policyjne w woj. wielkopolskim awansowanych zostało ponad 2000 policjantów. Część z nich miała zaszczyt odebrania aktów nominacyjnych z rąk Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Andrzeja Matejuka. Jednym z wyróżnionych był kolski policjant Mieczysław Hałka, który został awansowany na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim i zamieni pagony sierżanta sztabowego na młodszego aspiranta.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!