sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Ul. Piaski z dotacją z programu RGiPID

Ul. Piaski z dotacją z programu RGiPID

03-01-2017 09:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 12,207 | Komentarzy: 26
Ul. Piaski z dotacją z programu RGiPID
Foto:
zacisze
Z końcem roku opublikowana została lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.
Przypomnijmy, że do tego programu zostały złożone dwa wnioski jeden przez miasto Koło dot. Budowy ul. Piaski a drugi jako wspólny projekt miasta i powiatu dot. ul. Nagórna w Kole.

I tak miło jest nam poinformować, że zadanie pn. „Budowa ul. Piaski w Kole na odcinku od skrzyżowania z drogą dojazdową od przedszkola do skrzyżowania z ul. Towarową w ciągu drogi powiatowej nr 3482P” zakwalifikowało się na ostatnim miejscu do dofinansowania w ramach tego programu. Długość planowanego odcinka budowy ulicy Piaski to 285 metrów. Dotacja została przyznana na poziomie kwoty w wysokości 998.104,00 zł.

Niestety wspólny projekt powiatu i miasta Koła dot. Ul. Nagórnej nie znalazł się na liście o dofinansowanie.

Przypomnijmy, że w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w Kole przebudowano już m.in. ul. Blizna, ul. Opałki i ul. Składową.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (26)
kaska 06-01-2017 14:06
pppp
| Zgłoś do usunięcia
LEPSZA ZMIANA 04-01-2017 22:44
Jeszcze jedno, nawet widziałem ostatnio takich kosmitów, co 10zł chciały mi dać za pisanie przeciwko obecnej władzy, to miałem do sądu nawet zgłosić.... Tylko te UFOle miały jakieś takie zakazane mordy, że za ruskiego ch*ja nie byłbym w stanie ich nawet zbyt dobrze opisać.
| Zgłoś do usunięcia
LEPSZA ZMIANA 04-01-2017 22:25
Tylko nasz pan! Bo kto zagwarantuje nam najlepszych fachowców? Mieli być zagraniczni, ale przez dociekliwość takich radnych jak przewodniczący Sobolewski i w ogóle przez skąpstwo tej komisji skończyło się na krajowych, nawet konkretniej to PiSowskie koleżeństwo zewsząd, całej okolicy (dobra, z Koła to jeszcze tak praktycznie umiarkowanie, nawet bardziej preferowane .Nowoczesna czy PO) zgodziło się trochę nawet może taniej, choć też takie profesjonalne zarządzanie kosztować musi. Biznesmeni też mieli przyjść najlepsi, kapitał zakładowy rzędu aż pięciu tysięcy, bo dlaczego większy ma być? Taki jest OK, nawet świadczy o przedsiębiorczości, niby dlaczego głupstwa wpisywać? Pięć tysi jest rozsądnie. Geotermia, nieważne czy wody będą zdatne. Baseny zdrojowe, to takie, że Uniejów to z dziesięć razy byśmy przeskoczyli. Spalarnia, PSZOK, że szok, inne takie. Przemysł na terenach "Natura 2000". Daje to i tak niezłe efekty, co tam, że nawet na budowę pływalni też dotacje mieli? Niewiele. Tamtemu się udało, tutaj to jest solidnie wypracowane. Różnica klas. Zresztą widać jaka zawiść. Nawet radne PiS zamiast działać awangardowo, koleżeńsko, to Tamborska już dłuższy czas, nawet zamiast siedzieć cicho, jak znalazła te stare pisma, zresztą bardzo dobrze, prywatyzacja MZEC byłaby korzystna. Moim zdaniem to i ratusz też prywatyzować można, choć żeby był komisarz, to nie, skąd, zresztą, dałoby się załatwić. Teraz jeszcze Skrzypczak i obie panie chociaż z PiS, to wolą myśleć o kolejnych wyborach i wyborcach działając tak, żeby nie obciążać budżetu, zamiast się nowocześnie przychylić do innowacji. Dobrze, że chociaż u nas KOD wierny reformom, Kaczyński nawet niech się uczy od szefa jak w ramię w ramię iść z .Nowoczesną, PO, ORMO, i innymi niedobitkami PZPR. Budżet? Co to takiego? Obligacje to Koło mogłoby wyemitować nawet na miliard. Niech inni się martwią, przyszłe kadencje. To nie, Komisja w składzie: Izabela Nuszkiewicz, Wioleta Skrzypczak, Florian Olejniczak, Marcin Janiak, Tomasz Sobolewski (przewodniczący) dba o co, o to żeby nie zbankrutować? Koło jak zbankrutuje, to będzie zupełnie już ktoś inny wtedy za dwa lata rządził, niech on się wtedy martwi!
| Zgłoś do usunięcia
kulfon 04-01-2017 22:13
Olga masz rację ! Tylko burmistrz .
| Zgłoś do usunięcia
Olga 04-01-2017 21:27
Burmistrz górą i tak trzymać.
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 04-01-2017 20:40
Proszę patrzeć obiektywnie, obiektywnie, OBIEKTYWNIE!
| Zgłoś do usunięcia
august 04-01-2017 19:51
LEPSZA ZMIANA idz spać !
| Zgłoś do usunięcia
LEPSZA ZMIANA 04-01-2017 15:07
Tak naprawdę to jestem prywatnym przedsiębiorcą zatrudniającym setki osób, zarabiam minimum kilkanaście tysięcy euro dziennie (od dnia zależy), tylko wiecie, to raczej firma znana światowo, tutaj mniej. Prosperuję zatem naprawdę nieźle, dlatego zupełnie bezinteresownie, filantropijnie zdecydowałem się prostować wpisy, bo płatnym urzędasom idzie to jednak dość słabo, wiecie, mierne pióra, te sprawy. Oczywiście, gdyby nie te działania hamulcowych radnych, to mielibyśmy tych wiodących biznesmenów, co to prowadzą firmę z kapitałem zakładowym wysokości pięciu tysięcy złotych (wiem, że dla takiego prostującego urzędasa to ogromna kwota, dwa i pół miecha harówy etatowej, tutaj pewnie jeszcze dłużej), ekospalarnię, geotermię, ciepłe baseny, raj. Bardzo przypadł mi też do gustu obszar "Natura 2000" jako przyszła strefa ekonomiczna. Będzie ciekawie, turystycznie, może nawet awangardowo uda się to zmienić, przemysł może tam też ruszy. Warto więc to wszystko wspierać. Inwestycje, innowacje, wspaniałe plany! Martwi mnie natomiast to, że tak wielu obiecujących ludzi jednak stąd odchodzi. Zastanawiam się nawet nad ofertami dla tych niezwykłej klasy fachowców, na których obecnie Koła nie stać, bo wiem, świetni są. Jeśli już będą mieli wyjaśnione sprawy zdrowotne czy rodzinne, chętnie ich też przyjmę, zatrudnię, nawet jakiś parasol wtedy roztoczę. Super sprawą jest tylko to, że KOD te reformy też wspiera. Natomiast, co tu dużo mówić, najgorsze, najwstrętniejsze jest, że już druga radna myśli inaczej. Woli zrobić coś dla wyborców, niż dla idei, niż dla przemian. Tamborska to od dawna, ale Skrzypczak? Pani radna, jak tak można głosować zgodnie z resztą komisji, dlaczego ta komisja w ogóle jednogłośna taka? Ten brzydki Sobolewski też jakiś taki zbyt dociekliwy, zamiast uwierzyć, że to fachowcy są, zresztą jakim prawem on pyta? Wykształcenie jakieś ma? Upssss, może jednak tematu wykształcenia nie warto tutaj ruszać..., Fachowcom, zwłaszcza pierwszemu z nich warto w tym aspekcie wierzyć na słowo.
| Zgłoś do usunięcia
Leszek 04-01-2017 12:54
Panie Tyrion zastanów się mieć czy być ...........
| Zgłoś do usunięcia
Tak Jest 04-01-2017 12:46
Właśnie stop propagandzie Rada Miasta do wymiany jesteście hamulcowymi dla Koła ....
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 04-01-2017 11:54
Co to za idiotyczna i irracjonalna nagonka na Radę? Stop wydawaniu pieniędzy których nie ma! Stop propagandzie! Widać znowu niestety komuś nie pasuje radny, który ma zdanie, który dba o inwestycje, który jest aktywny, niezależny, jednym słowem- skuteczny! Popieram działania Rady (a przynajmniej większej jej części, tej lepszej części).A na finasach to ja akurat się znam. Pozdrawiam z Casterly Rock:)
| Zgłoś do usunięcia
Pablo 04-01-2017 11:39
Jedno jest pewne z taką Radą to Koło pójdzie na dno zero wizji a to całe Towarzystwo samorządowe żenada zresztą nazwa mówi za siebie tylko towarzystwo i nic po za tym (wzajemnej adoracji).
| Zgłoś do usunięcia
????? 04-01-2017 11:24
Brawo Panie Burmistrzu Radni nawet gdyby tymi dotacjami dostali w głowę też by byli przeciw Panu ta ekipa to porażka dla nas mieszkańców.
| Zgłoś do usunięcia
Do lepsza zmiana 04-01-2017 11:20
Co poleciało się ze stołeczka co ? takie wypociny pisać to trzeba mieć czas.....
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 04-01-2017 11:14
Jak byś się nie podpisał i tak pióro masz marne....
| Zgłoś do usunięcia
LEPSZA ZMIANA 04-01-2017 10:29
Jasne, rada jest do niczego, takich mogliśmy mieć wspaniałych inwestorów, chociażby nawet jak ci z kapitałem zakładowym rzędu aż pięciu tysięcy złotych, a tu nawet radne PiS kłody rzucają. Istna tragedia. Tylu fachowców odeszło też. Wszystko przez te złe radne, przez tych radnych niedobrych. Nasza wspaniała sekretarz, nasza wiceburmistrz kochana, prężnie działający młody prezes MZEC, co to miał przygotować łączenie spółek, co wcześniej MZUKiem tak świetnie zarządzał. Taka młoda świetna pani kadrowa, też odeszła, bo jak tu żyć, skoro radni przeciw. Dziękujemy chociaż szefowi MZWiK, bo oszczędności wiadomo, lepsze, ważniejsze niż bezpieczeństwo ludzi. Takich zwykłych pracowników, to można przecież wymieniać bez problemu, tych zasobów nadmiar, kolejki - nomen-omen - czekają. Nigeryjczycy mieli już też prawie inwestować, to nie, radni nie dali, naczelnikowi umowy nie można było przedłużyć. Teraz taki doświadczony polityk z Kramska, też do obligacji namawiał, to też teraz musiał odejść, bo pieniążków dla takich doświadczonych, dla takich najlepszych nam brakuje. Pan Karolak tak samo, dyrektorem szpitala był, to wie jak się obligacje emituje, nawet te prywatne zagraniczne banki by się ulitowały. Przecież nawet frankowiczom pomagają. Przyjaciele od Ryśka Petru mogą to potwierdzić, ile to zresztą ci kochani przyjaciele z KODu dają teraz wsparcia! Oni głownie zostali jako takie pewniejsze zaplecze. Dobrze, że chociaż strefę ekonomiczną na obszarach "Natura 2000" jeszcze mamy. Obszar praktycznie niezdatny dla przemysłu? To nic, ważne, że strefa jest!Tylko źli ludzie z RM są cały czas przeciw. Tak, tak, gdyby nie ta nieprzychylna RM Koło byłoby zapewne kwitnące jak nasze latarnie uliczne na pewien ślub!
| Zgłoś do usunięcia
Bohun 04-01-2017 08:47
Brawo Panie Burmistrzu Radni nawet gdyby tymi dotacjami dostali w głowę też by byli przeciw Panu ta ekipa to porażka dla nas mieszkańców.
| Zgłoś do usunięcia
pikolo 04-01-2017 08:43
Jeśli ktoś nie zrozumiał co na temat rozwoju mówił Pan Radny Karolak to współczuję szkoda że nie rozwiną tematu bo w 100% zgadzam się z jego myślą........
| Zgłoś do usunięcia
Pablo 04-01-2017 08:38
Jedno jest pewne z taką Radą to Koło pójdzie na dno zero wizji a to całe Towarzystwo samorządowe żenada zresztą nazwa mówi za siebie tylko towarzystwo i nic po za tym (wzajemnej adoracji).
| Zgłoś do usunięcia
Heniek 03-01-2017 18:10
@Gość Śmieszna jesteś. Jak się czuje Sobolewski? Nawet Wioleta Skrzypczak głosuje normalnie. PiS też już ma dosyć tego, co nam Maciaszek funduje.
| Zgłoś do usunięcia
Gośc 03-01-2017 17:00
I z tobą--bo co ma droga do muzeum---a jeśli twierdzisz --i sugerujesz że to pisze"ktoś"--z muzeum---to widać jak "to" muzeum ci na sercu leży--pozdrawiam i miłej zabawy w pisaniu ci zycze---ps.boli że jednak"coś"ten burmistrz robi
| Zgłoś do usunięcia
Do Gościa 03-01-2017 16:41
A jak się mają czuć, zrobili takie przesunięcia na paragrafach by były pieniądze zarówno na Piaski i na Nagórną z budżetu a nie z obligacji. Można było? Można. Radni trzymają budżety w ryzach i prawidłowo. Gościu powinno się skończyć z tymi sztucznymi etatami w muzeum itp.
| Zgłoś do usunięcia
Gość 03-01-2017 16:23
Jestem teraz ciekawa--"jak"sie czuja ci radni co rozwalili budzet???---ps.pewnie nic--powiedza a co tam--"postawilim na swoim i basta"prawda?---a szczególnie p. Sobolewski?
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 03-01-2017 13:55
Ostatni też ktoś być musi i tu byłoby nawet OK, gdyby to były dwa ostatnie miejsca dające taką dotację. Tymczasem widać, że jest raczej słabo. Gratulować zbytnio nie ma więc czego. Jeżeli są fundusze, programy, to pieniądze tam zwyczajnie rozdzielają, czasami Koło się załapie więc tak samo. To chyba normalne. Jego Osoba dostaje przecież te sześć tysięcy miesięcznie, które tak chciał (tyle sobie liczy, choć dodatki to więcej niż drugie sześć tysięcy miesięcznie. Dlaczego zrezygnował, choć PKP dawało mu niby więcej, tutaj też przemyślmy to sami).
| Zgłoś do usunięcia
krychu 03-01-2017 13:34
Za toruńska byście się wzięli od Zakładów mięsnych do Biedronki lub za. Można zęby powybijać na tej drodze a zawieszenie w samochodzie sie wypier***a jak domki w Czeczeni....
| Zgłoś do usunięcia
Olga 03-01-2017 09:56
Gratulacje dla p Burmistrza i pracowników przygotowujących wniosek
| Zgłoś do usunięcia