sim
bricomarche
Wiadomości Powiat Kolski Sztuka ze śmietnika - cykl warsztatów twórczych

Sztuka ze śmietnika - cykl warsztatów twórczych

25-04-2017 14:01 | Źródło: Agnieszka Malesza | Wyświetleń artykułu: 2,266 | Komentarzy: 0
Sztuka ze śmietnika - cykl warsztatów twórczych
zacisze
10 kwietniu Gminna Biblioteka Publiczna w Grzegorzewie rozpoczęła nowy sezon warsztatów ekologicznych pod nazwą "Sztuka ze śmietnika – cykl warsztatów twórczych", podczas których dzieci poznają sposoby na ponowne wykorzystanie z pozoru nieprzydatnych rzeczy i nadają im drugie życia.

Warsztaty ekologiczne mają uświadamiać najmłodszym o tym, że dbanie o środowisko, które nas otacza jest niezwykle ważne.

Warsztaty są finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Zajęcia prowadzi doświadczona artystka pani Marta Libiszowska - Jóźwiak, która wprowadziła dzieci w świat recyklingu. W pierwszym cyklu warsztatów 10 kwietnia 2017r. dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Grzegorzew zapoznały się z technikami rękodzieła artystycznego.

- Podczas zajęć dzieci projektowały użytkowe kolorowe ramki. Jak łatwo zrobić ozdobną ramkę do zdjęć, by w pięknej oprawie zatrzymać miłe wspomnienia? Trochę dobrej zabawy, kilka niepotrzebnych materiałów – i gotowe.

Kolejne warsztaty odbyły się 24 kwietnia 2017 i obejmowały wykonanie woreczki, na co się chce. Opakowania foliowe są plagą naszych czasów. Z niepotrzebnych materiałów uszyjemy piękne ozdobne woreczki, w których możemy komuś podarować prezent, albo – przechowywać różne przedmioty: przybory szkolne, bieliznę. Czas warsztatów spędziliśmy kreatywnie, w przyjemnej atmosferze wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami na temat recyklingu.

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!