sim
naturhouse
Wiadomości Na sygnale Trzecia ofiara mrozów !

Trzecia ofiara mrozów !

28-01-2010 09:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,002 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Trzecia ofiara mrozów !
Foto:
Już trzy przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu odnotowano na terenie powiatu kolskiego. Policjanci i służby społeczne apelują o zainteresowanie się osobami starszymi mieszkającymi samotnie, bezdomnymi czy takimi które znajdują się pod znacznym działaniem alkoholu.
25 stycznia wieczorem na terenie jednej z posesji w Borkach gm. Koło znaleziono zamarzniętego 60 letniego mężczyznę, który jak ustalili policjanci wcześniej spożywał alkohol w towarzystwie właściciela posesji.

Przypomnijmy - 26 stycznia w Bierzwiennej Krótkiej gm. Kłodawa i Łączewnej gm. Przedecz ujawniono zwłoki 64 i 56 latków mieszkańców tych miejscowości. Starszego z nich znalazł rano jego brat, młodszy mieszkał samotnie i znaleźli go pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Przedczu. We wszystkich przypadkach pośrednią przyczyną zgonów było zatrzymanie krążenia na skutek wychłodzenia organizmów i jak można się domyślać również wypity alkohol.

W związku z niskimi temperaturami apelujemy do wszystkich o to aby zwracać uwagę na osoby mieszkające samotnie, starsze, bezdomne, które żyją w naszej okolicy, być może potrzebna jest im pomoc. Można to zgłosić do nas, Straży Miejskiej lub Ośrodków Pomocy Społecznej. Tej zimy kolscy policjanci już kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które wieczorami i nocą poruszali się po dworze pod znacznym działaniem alkoholu, wszyscy zostali odwiezieni do miejsc zamieszkania. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy nie pozostają obojętni i informują nas o takich przypadkach.

Źróło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!