R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

DEMONO i Top One gwiazdami mlecznej imprezy

28-08-2017 10:50 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,785 | Komentarzy: 4

W dniu 26 sierpnia 2017 roku na Stadionie Miejskim MOSiR w Kole odbyła się już 5. edycja „Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego”. Impreza została zorganizowana przez Powiat Kolski oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole przy współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka. Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców z terenu powiatu kolskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Leszek Galemba, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele wielkopolskich mleczarni.
R E K L A M A

W trakcie imprezy swój dorobek w formie promocyjnych stoisk wystawowych przedstawiały powiatowe służby, inspekcje i straże: Komenda Powiatowa Policji w Kole, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole, szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole, Zespół Szkół Technicznych w Kole, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole oraz inne zaprzyjaźnione instytucje, w tym: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Kole, Nadleśnictwo Koło, Regionalny Związek Pszczelarzy z siedzibą w Koninie Koło Pszczelarzy w Kole.

W tym roku imprezę wzbogaciły stoiska organizowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, na których mieszkańcy mogli zaczerpnąć fachowej wiedzy dotyczącej rolnictwa oraz rozwoju powiatu i obszarów wiejskich. Materiały informacyjne na stoiskach przygotowały i przedstawiały: Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Wschodniej Wielkopolski, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe w Kole, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kole, Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu, Filia w Kościelcu, KOL-NET s.c. Marek Szumny, Łukasz Wykpisz. Swoje stoisko wystawił także Powiat Kolski, na którym pracownicy Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego prezentowali „Strategię Rozwoju Powiatu Kolskiego na lata 2015-2025” oraz na którym dostępne były liczne materiały i gadżety promocyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska wystawowe wielkopolskich mleczarni, na których można było posmakować różnorodnych wyrobów.

Bogaty program artystyczny rozpoczął program dla dzieci pn. „Piotruś Pan i Zaczarowane Podwórko”, który poprzez konkursy i piosenki przyciągnął najmłodszych uczestników do wspólnej zabawy. Nawiązaniem do tradycji ludowych był występ Zespołu Śpiewaczo-Muzycznego „Gama” z Witowa. W dalszej kolejności na scenie zaprezentowały się zespoły 2MAGIC oraz COOLERS, które bawiły licznie zgromadzonych w rytmie muzyki disco polo. Gwiazdami tegorocznej imprezy były zespoły DE MONO oraz TOP ONE, które zagrały wiele znanych przebojów, przyciągając pod scenę tłumy fanów. Imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, wszystkim dopisywał znakomity humor.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA