Autor: Michał Chojnacki 04 Wrzesień 2017 przeczytasz w ok. 2 min.
© Michał Chojnacki
(1) | Czytano:
7,203 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W miarę upływu czasu forma kolskiej drużyny rośnie. W pierwszą sobotę września olimpijczycy podejmowali drużynę GKS Sompolno który pokonali w stosunku 3:1 do przerwy (2:1).

1
7,203 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła

Już w 10 minucie po szybkim kontrataku Mateusz Czajka uzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Kilkanaście minut później Olimpia miała doskonała okazję do podniesienia prowadzenia bowiem po rzucie rożnym i główce Powietrzyńskiego piłka uderzyła w spojenie bramki. Goście chcieli jak najprędzej wyrównać i udało im się to już w 40 minucie a zdobywcą wyrównującej bramki był Chrzanowski. Goście długo nie cieszyli się remisem bowiem za przewinienie obrońcy sędzia podyktował  rzut wolny, który bezbłędnie wykorzystał Kamil Jaroszewski.

Początek drugiej połowy to całkiem ładne rozgrywane ataki gości, jednak bramkarz Olimpii Łukasz Szymański świetnie radził sobie w bramce. W 60 minucie bramkę dokłada Jaroszewski, niestety okazuje się że strzelał z pozycji spalonej. W 80 minucie meczu po zagraniu zawodnika Olimpii ręką w polu karnym, sędzia dyktuje jedenastkę. Na całe szczęście dla gospodarzy, napastnik GKS myli się i strzela w poprzeczkę.  Jak mawia stare porzekadło, niewykorzystane okazje się mszczą i tak stało się tym razem. Trzecią bramkę dla Olimpii Koło dokłada kapitan zespołu Mariusz Nieznalski. Tuż przed końcowym gwizdkiem Jaroszewski podchodzi do rzutu wolnego i ponownie jest blisko zdobycia bramki, niestety trafia tylko w poprzeczkę.

Po meczu trener Olimpii Piotr Krzyżanowski powiedział - Mecz bardzo wyrównany. Zespół z Sompolna jak i nasz stworzył dziś dużo sytuacji strzeleckich.  Cieszy fakt, że to my wykorzystaliśmy je w większości i zdobyliśmy trzy bramki. Przełomowy moment to niewykorzystany rzut karny gości, który poderwał naszych chłopaków do gry. Mam nadzieję, że praca na treningach przełoży się na wyniki meczów. Sędzią głównym był Grzegorz Łakomicki, Szymon Woźnicki asystent 1, Damian Wdowiński asystent 2.

Składy drużyn: GKS Sompolno – Damian Wodnicki, Dominik Myśliński, Łukasz Buciak, Kamil Wasielewski, Przemysław Jankowski,   Maciej Banaszak, Patryk Grabowiecki, Jarosław Chrzanowski, Filip Wieczorek, Damian Bączkowski, Konrad Papiernik.

Olimpia Koło: Łukasz Szymański, Piotr Rutkowski, Radosław Urbaniak, Ariel Szczesiak, Kamil Jaroszewski, Paweł Powietrzyński, Mariusz Nieznalski, Jakub Brudnicki, Jakub Jaroński, Michał Rutkowski i Mateusz Czajka.