sim

Wiadomości Powiat Kolski STRZELCY WYBOROWI - Sukces Kłodawskich Gimnazjalistów

STRZELCY WYBOROWI - Sukces Kłodawskich Gimnazjalistów

21-09-2017 07:53 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,984 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
STRZELCY WYBOROWI - Sukces  Kłodawskich  Gimnazjalistów
Foto:Gimnazjum w Kłodawie
W dniach 11-13 września 2017 roku w Bydgoszczy odbył się Finał Centralny 56 Zawodów Strzeleckich O Srebrne Muszkiety – 2017. Pierwotnie zawody miały odbyć się w maju 2017r., jednak z uwagi na procedury organizacyjne termin został zmieniony.

Zawody odbywały się w obiektach  Cywilno-  Wojskowego  Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz . W  etapie centralnym uczestniczyły  zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt  z  finałów  wojewódzkich. Wielkopolskę reprezentowało Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie w składzie: drużyna dziewcząt: Anna Piguła, Natalia  Królikowska, Magdalena Banasiak. Drużyna chłopców: Kamil Szczęsny Maciej Kowalewski, Konrad Sieradzki.  Strzelano w konkurencji olimpijskiej 60 strzałów w pozycji leżącej z karabinka sportowego kal.5,6mm.,do tarcz elektronicznych  oddalonych  o  50 metrów.    

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt w kategorii bez licencji  kłodawska drużyna zajęła:

I MIEJSCE zostając MISTRZEM POLSKI

Dziewczęta zwyciężyły z wynikiem - 1743,4 pkt. wyprzedzając drużynę (Mazowieckie)- II LO Siedlce- 1739,6 pkt.                oraz drużynę (Lubelskie) - LO Biłgoraj - 1723,4 pkt.

 

Wspaniale spisały się również w klasyfikacji indywidualnej:

 I miejsce-Królikowska Natalia- 586,4pkt.  MISTRZYNI POLSKI

II miejsce – Piguła Anna-586,1pkt.  V-CE MISTRZYNI POLSKI

VII miejsce- Banasiak Magdalena-570,9pkt

W kategorii drużynowej chłopców  drużyna w składzie: Sieradzki Konrad, Kowalewski Maciej, Szczęsny Kamil zajęła: IV miejsce z liczbą 1675,7pkt. bTo niewątpliwy sukces i dowód na to, że wytrwała i sumienna praca pozwala osiągnąć cel. Zawsze potrzebni są jednak Ci, dzięki którym młodzi ludzie chcą się rozwijać, są pełni zapału i pozytywnej energii. Od kilku lat młodzież rozwija swoje predyspozycje i umiejętności pod kierunkiem Pana Mariusz Andrzejczaka- nauczyciela wychowania fizycznego, trenera strzelectwa sportowego, a jednocześnie wielkiego pasjonatę  sportu. Dyrekcja oraz  cała społeczność szkolna jest dumna z sukcesów osiąganych przez uczniów i nauczyciela.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!