sim
geberit produkcja
Wiadomości Szkoły i Przedszkola SAM CHILDERS -główny bohater filmu "Kaznodzieja z karabinem"

SAM CHILDERS -główny bohater filmu "Kaznodzieja z karabinem"

05-10-2017 09:24 | Źródło: Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,366 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
SAM CHILDERS -główny bohater filmu
Foto:
W piątek 29 września w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole gościł amerykański bohater filmu „Kaznodzieja z karabinem” - Sama Childersa. W spotkaniu profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas IV tot, IV tg, III te.

Gość opowiadał historię swojego życia zawartą w filmie. Obraz oparty jest na faktach i przedstawia przemianę byłego dilera narkotykowego, który po śmierci swojego syna (w wyniku przedawkowania narkotyków) doznał przemiany duchowej, zerwał z światem narkotykowym, wyjechał do objętego wojną Sudanu. Tam zaczął pracować w sierocińcu i stara się bronić swoich podopiecznych - dzieci - przed wysłaniem na wojnę. Pracę w sierocińcu traktuje jako odkupienie win. Oprócz prowadzenia sierocińców, codziennie dożywia ponad 1000 osób.

Podczas prelekcji mężczyzna wielokrotnie podkreślał jak narkotyki zniszczyły jego życie, jego rodzinę. Od 30 lat jest od nich wolny i wręcz prosi młodych ludzi, aby nigdy nie próbowali żadnych środków psychoaktywnych.

Spotkanie to było piękną i prawdziwą lekcją, a także niezwykłą inspiracją. Uczniowie podziękowali gościowi wręczając kwiaty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Stażystka Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!